Kijowski hotel Dnipro zostanie przekształcony w eSportową arenę

Nie od dziś wiadomo, że eSport przyciąga coraz to nowe rzesze fanów. Staje się coraz bardziej popularny na świecie jak i w zakładach sportowych.

Bukmacherzy z kolei coraz chętniej sponsorują turnieje międzynarodowe, a także samych zawodników biorących udział w rozgrywkach. ESport staje się codziennością naszego życia i kolejną gałęzią sportu, który można oferować w zakładach.

Jednym z przejawów globalnego zainteresowania eSportami jest przekształcenie kijowskiego hotelu w Dniepro w obiekt eSportowy – informuje Oleksandr Kokhanovsky, współzałożyciel ukraińskiej organizacji e-sportowej zajmującej się wieloma grami, Natus Vincere (NAVI).

„Zwycięstwo w aukcji na hotel Dnipro odnieśli nie rosyjscy oligarchowie, ale ukraińscy informatycy. Zamienimy go w pierwszy hotel na świecie w pełni przygotowany do wydarzeń e-sportowych. Znajdą się w nim nie tylko atrybuty topowego hotelu (restauracje, bary, strefy SPA, centra fitness), ale także unikalne elementy e-sportowe: strefy treningowe, scena e-sportowa, specjalne pokoje dla profesjonalnych graczy, a także najlepszy salon graczy na świecie ”- powiedział na Facebooku Oleksandr Kokhanovsky, założyciel platformy gier DreamTeam.

Według Kokhanovsky’ego nad projektem pracować będzie grupa partnerów i inwestorów.

Zwrócił również uwagę, że na wrzesień zaplanowano prezentację Ukraińskiego Stowarzyszenia Zawodowego E-sportu, który planuje mieć duży projekt infrastrukturalny w dziedzinie cybersportu.

„To cały ekosystem, który obejmuje stworzenie nowoczesnej wielofunkcyjnej areny e-sportowej z ogólnoukraińskimi i międzynarodowymi turniejami, akademię e-sportową, projektami edukacyjnymi i stowarzyszeniem e-sportowym zrzeszającym kluczowych graczy rynkowych, którzy będą rozwijać branżę. i pomóc ulepszyć ramy prawne ”- powiedział Kokhanovsky.

Czy w Polsce za jakiś czas możemy spodziewać się podobnej transformacji?

1 thought on “Kijowski hotel Dnipro zostanie przekształcony w eSportową arenę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.