Już w kwietniu prace nad nową ustawą hazardową!

Na dzisiejszej konferencji dotyczącej programu 500+ Minister Finansów Paweł Szałamacha potwierdził, że resort pracuje nad nowymi uregulowaniami rynku gier hazardowych. Tym samym potwierdziły się medialne doniesienia z ostatnich miesięcy. Przypomnijmy, że w styczniu Tomasz Zieliński na łamach portalu Sport.pl opisał założenia potencjalnej nowelizacji. Redaktorzy E-Play szczegółowo przybliżyli najważniejsze elementy tego dokumentu w kontekście gier online:

Założenia nowej ustawy hazardowej w kontekście zakładów bukmacherskich

Założenia nowej ustawy hazardowej w kontekście pokera

Nie jest przypadkiem zatem ostatnia informacja o interpelacji Koła Poselskiego Kukiz’15 dotycząca blokowania stron internetowych firm hazardowych oraz wysoka medialność tematu ustawy hazardowej.

„Co do finansowania w latach kolejnych – w Sejmie znalazły się rozwiązania prawne, które spowodują odbudowę dochodów podatkowych państwa. Pierwsze w postaci generalnej klauzuli obejścia prawa podatkowego. Druga ustawa wprowadzająca limit transakcji gotówkowych w postaci 15 tys. zł. Pojawi się wkrótce pakiet uszczelniający podatek VAT, pojawi się nowa ustawa dotycząca gier hazardowych, opodatkowania hazardu. Spodziewamy się, że ten dokument będzie skierowany do prac jeszcze w kwietniu. W związku z tym te zjawiska negatywne ostatnich lat w postaci obniżania się aktywności sytemu podatkowego zamierzamy odwrócić.” – stwierdził Minister Finansów Paweł Szałamacha podczas dzisiejszej konferencji.

Nam pozostaje mieć nadzieję, że Ministerstwo podczas opracowywania projektu wysłucha głosów przedstawicieli branży, tak aby nowe uregulowania były korzystne dla wszystkich zainteresowanych podmiotów.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *