Joey Barton zagra w barwach Burnley FC

joey barton
Wyrzucony w listopadzie z Glasgow Rangers między innymi za obstawianie meczów Joey Barton wraca do angielskiej Premier League. Piłkarz-skandalista związał się Burnley FC kontraktem, który wejdzie w życie 1 stycznia.

Joey Barton był zawodnikiem szkockiego klubu od lipca do listopada. Jego kłopoty w Glasgow zaczęły się po derbowej porażce z Celtikiem (1:5). Po rozegranym 10 września meczu miało dojść do „ostrych dyskusji” podczas treningu, których prowodyrem był Anglik. Barton przeprosił za swoje zachowanie, ale zarząd klubu zawiesił go na trzy tygodnie. Ostatecznie nie trenował z zespołem przez ponad miesiąc, a gdy wrócił do klubu, ćwiczył jedynie z zespołem młodzieżowym.

Jakby tego było mało, to na początku października wyszło na jaw, że Barton gra u bukmachera. Szkocka federacja zarzucała 34-latkowi, że między 1 lipca a 15 września zawarł 44 zakłady bukmacherskie dotyczące meczów piłkarskich, a tego czynnym zawodnikom (a także trenerom czy sędziom) robić nie wolno.

Na początku listopada kontrakt Bartona z Rangers został rozwiązany, a piłkarz rozpoczął treningi z Burnley. Występował w barwach tego klubu już w latach 2015-2016, a teraz związał się z nim półrocznym kontraktem, który wejdzie w życie 1 stycznia.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

1 thought on “Joey Barton zagra w barwach Burnley FC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.