Jak ograć sponsoring, gdy liga nie gra?

Piast-Legia

Okres wstrzymania rozgrywek sportowych z powodu pandemii koronawirusa to duże wyzwanie dla działów marketingu firm bukmacherskich i efektywnego wykorzystania zapisów umów sponsoringowych, które w przeważającej części nie są realizowane.

Oczywiście nie ma mowy o spełnianiu jakichkolwiek świadczeń związanych z ekspozycją podczas wydarzenia sportowego (logo na strojach, bandy reklamowe, wszelkie nośniki na stadionach). Możliwości zatem ograniczają się jedynie do działań internetowych, takich jak wykorzystanie baz mailingowych, artykułów sponsorowanych na stronach klubowych, social mediów podmiotów sportowych, czy też praw do wizerunku na wszelkich materiałach reklamowych online. Sprawdzamy zatem jak poszczególne firmy wykorzystują ten trudny okres, pamiętając że część z umów jest w tej chwili w fazie renegocjacji lub zawieszenia a z pewnością niektóre z nich mogą być rozwiązane w najbliższej przyszłości.

W pierwszym kwartale tego roku największą aktywnością na rynku sponsoringowym wykazała się firma Totalbet, która do swojego portfolio włączyła umowy z Wartą Poznań, Vervą Warszawa, Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. W ostatnim czasie zauważalna jest przede wszystkim próba aktywacji działań z drużyną I-ligową. W tym celu zorganizowano serię czatów z piłkarzami Warty pod hasłem #WartoRozmawiać. W podobnym kierunku udała się Fortuna, która zaproponowała na swoich mediach społecznościowych czaty z przedstawicielami Legii Warszawa (Aleksandar Vuković) oraz I ligi (Marcin Janicki).

Przedstawiciele forBET wykazali się pomysłowością i zaproponowali turniej pod nazwą Liga Mistrzów Haxball, w którym wzięli uwagę reprezentacji podmiotów sponsorowanych przez bukmachera (ŁKS Łódź, AGO, AMP Futbol) dodatkowo wystawiając kursy na te rozgrywki. Powtarzając wcześniej wspomniane koncepcje umożliwiono również interakcję w postaci czatów z osobami ze środowiska esportu, w który forBET zaangażował się bardzo mocno w ostatnich miesiącach. W Betclic natomiast zdecydowano się na szereg konkursów z koszulkami klubowymi i reprezentacyjnymi sponsorwanych podmiotów.

Bogate portfolio sponsoringowe wykorzystuje również firma LV BET, która pod hasłem #wDOMUzLVBET przygotowała serię quizów dostępnych w uproszonej formie na Instagramie a w bardziej rozbudowanej na platformie Kahoot!

Na zabawę z kibicami Śląska Wrocław gotowy jest również Noblebet wraz z hashtagiem #WKSzNOBLEBET i prostymi formami konkursowymi wymagającymi uzupełnienia zawodników w składzie na jedno z historycznych spotkań dolnośląskiego klubu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.