Jak obstawiać zakłady na piłkę nożną? Kompletny poradnik.

Obstawanie zakładów na piłkę nożną w polskich bukmacherach – na co zwrócić uwagę. U którego bukmachera najlepiej obstawiać piłkę nożną?

Jak obstawiać zakłady na piłkę nożną?

Zakłady bukmacherskie to dla wielu graczy prawdziwa żyła złota. Obecnie oferta bukmacherów jest niezwykle rozbudowana i można obstawiać różnorodne dyscypliny sportowe. Wśród nich prym wiodą oczywiście zakłady na piłkę nożną, gdyż to najpopularniejsza dyscyplina w tej części świata. W polskich bukmacherach futbol jest reprezentowany bardzo bogato i praktycznie można obstawiać wszystkie ważniejsze i mniej ważne ligi piłkarskie. W tym artykule dowiesz się więcej o tym, jak obstawiać zakłady na piłkę nożną, jakie rodzaje zakładów są dostępne i jak odnieść na swoich zakładach zysk.

Dlaczego piłka nożna jest najpopularniejszym sportem w zakładach?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Przede wszystkim piłka nożna jest najpopularniejszym sportem w tej części świata. Trzeba przyjąć to za pewnik, gdyż to największe piłkarskie imprezy jak Mistrzostwa Świata czy Mistrzostwa Europy najbardziej ekscytują kibiców, zwłaszcza gdy bierze w nich udział polska drużyna. Sama piłka nożna przyciąga także wielkie pieniądze, najlepsi piłkarze mają status celebrytów i są bardziej znani niż niektórzy aktorzy czy muzycy. Przykład piłkarskiej super gwiazdy może być nasz Robert Lewandowski. Takie ikony futbolu przyciągają olbrzymie zainteresowanie do piłki nożnej, nawet osób, które niekoniecznie chcą oglądać mecze.

Wreszcie piłka nożna jest po prostu atrakcyjnym wizualnie sportem. Na boisku, o ile poziom drużyn jest dobry, zwykle dużo się dzieje. W lepszych ligach, jak angielska Premier League, gra jest dynamiczna i pełna ostrej, fizycznej walki. Wreszcie, jest wiele osób, które śledzą rozgrywki piłkarskie. To daje im uprzywilejowaną pozycję w zakładach sportowych i pozwala osiągać lepsze zyski.

Jakie zakłady na piłkę nożną są dostępne?

Pora więc przejść do najważniejszej rzeczy, czyli jakie zakłady na piłkę nożną są dostępne w polskich firmach bukmacherskich? Oczywiście najpopularniejszy rodzaj zakładów to proste typy na zwycięstwo, tzw. 1X2. Można tu obstawić zwycięstwo gospodarzy, remis lub zwycięstwo gości. Czasem jednak, okazuje się, że wytypowanie zwycięzcy może być bardzo skomplikowane. Poza tym, również inne zakłady na piłkę nożną są dostępne, oto najpopularniejsze z nich:

Zakład na zwycięstwo 1 lub 2 – jest to tak zwany zakład bez remisu, zakładasz się na zwycięstwo jednej drużyny, a w przypadku remisu, zakład jest liczony po kursie 1.0,
Podwójna szansa – masz tutaj 66% szans na wygraną, lecz kurs znacznie spada, remis liczony jest tu jako wygrana,

Poniżej/powyżej – inna nazwa tego zakładu to under lub over, najczęściej jest zakład na liczbę bramek w spotkaniu, można również zakładać się na kartki czy rzuty rożne.
Handicap – jest to zakład, gdzie dla wyrównania szans, jedna z drużyn ma na starcie przewagę bramki lub nawet kilku bramek. Są dodatnie lub ujemne handicapy i pozwalają one uzyskać bardzo dobre kursy.

Połowa / całe spotkanie – może to być zakład na wygranie połowy lub też całego meczu.
Dokładny wynik – jak sama nazwa wskazuje, jest to zakład na podanie dokładnego wyniku meczu lub połowy. Oznacza się on dużą trudnością, ale też wysokim kursem.

Zakłady dodatkowe – są to wszelkie dodatkowe zakłady, może być to np. czas strzelonej bramki lub czerwona kartka w meczu.

Action betting – są to zakłady na żywo na kolejne zdarzenia boiskowe, np. czy z rzutu karnego padnie bramka lub inne.

Gdzie najlepiej obstawiać zakłady na piłkę nożną?

Pora zatem powiedzieć, gdzie najlepiej obstawiać zakłady na piłkę nożną. W Polsce mamy 18 legalnych bukmacherów, którzy posiadają licencję wydaną przez Ministerstwo Finansów. Oczywiście każdy z nich posiada odrobinę inną ofertę. Również każda z firma posiada inną politykę odnośnie bonusów na start. Jedne z nich oferują wysoki bonus od depozytu, inne zaś grę bez podatku lub pierwszy zakład bez ryzyka.

Jak podaje nasz ekspert od zakładów bukmacherskich, Irenka Zając, której pełen profil możesz znaleźć tutaj, przy obstawianiu typów na piłkę nożną, warto przede wszystkim patrzeć na kursy, to od nich w dużej mierze zależy nasz zysk. Nie ma oczywiście reguły na to, którzy bukmacherzy oferują lepsze kursy. Najlepiej sprawdzać to przed postawieniem każdego typu i porównywać kursy w kilku różnych firmach. Pomocna może być także porównywarka kursów, którą znajdziesz w naszym serwisie mightytips.pl. Na co jeszcze należy zwracać uwagę?

Bardzo pomocna okazuje się dobra oferta na żywo. To właśnie zdarzenia live są obecnie na fali wznoszącej, jeśli chodzi o bukmacherów. Dobra platforma live, gdzie znajdziesz pomocne statystyki i która ma krótki czas akceptacji zakładu, bywa nieoceniona.

Na koniec, pamiętaj też o zwróceniu uwagi na inne aspekty korzystania z danego bukmachera internetowego. Czy ze strony dobrze ci się korzysta? Czy jest do dyspozycji wygodny serwis mobilny? Czy obsługa klienta jest dostępna 24 godziny na dobę? jeśli nie wiesz, jakimi kryteriami kierować się przy wyborze firmy bukmacherskiej to odwiedź nasz serwis mightytips.pl.

Podsumowanie

Obstawianie zakładów na piłkę nożną może być bardzo zyskowne, pod warunkiem, że szybko nie stracisz swojego kapitału. Mamy nadzieje, że powyższe rady okazały się pomocne i wiesz już teraz co nieco o obstawianiu tego popularnego sportu. Po więcej porad i typy bukmacherskie od ekspertów zapraszamy do mightytips.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.