Jak nie poddawać się emocjom w zakładach sportowych?

Wiele graczy zastanawiają się jak osiągnąć sukces w obstawianiu zakładów online. Głównym problemem większości graczy są emocje, które prędzej czy później mogą doprowadzić do porażki. Nie jest tajemnicą, że to psychologia odgrywa najważniejszą rolę dla solidnej części profesjonalnych graczy.

Nawet zdając sobie z tego sprawę, gracze czasami nie są w stanie poradzić sobie z własnymi emocjami i kontrolować się.

Dlaczego okresowo wśród graczy dochodzi do załamań emocjonalnych i jak sobie z nimi radzić, jak się kontrolować i na co zwracać uwagę?

Psychologia obstawiania jest bardzo różnorodna i musisz zacząć od zdefiniowania, czym są dla Ciebie zakłady sportowe. Istnieje kilka opcji:

● jest to po prostu zabawne
● jest to dodatkowy lub nawet podstawowy dochód
● jest to zastrzyk adrenaliny
Musisz być doświadczonym graczem i oczywiście profesjonalistą, aby zakłady bukmacherskie stały się źródłem dochodu. Są ludzie, którzy naprawdę dobrze zarabiają na zakładach, ale aby dołączyć do ich szeregów, trzeba będzie nauczyć się panować nad sobą, wymaga to praktyki i oczywiście poważnych kosztów czasu.

Nie próbuj wmawiać sobie, że w przyszłym tygodniu staniesz się lepszym profesjonalistą, nie licz na tak krótką drogę do sukcesu. Aby to zrealizować, musisz poświęcić dużo czasu, ale wynik nie tylko się usprawiedliwi, ale nawet przekracza wszelkie oczekiwania. Głównym problemem początkujących graczy jest skupienie całej uwagi tylko na zakładach. To jest fundamentalnie złe, ponieważ musisz dać sobie odpocząć, dać odpocząć mózgowi i zresetować wszystkie emocje, które zgromadziłeś podczas gry.

Pierwsze problemy. Jak radzić sobie z niepowodzeniami w zakładach i zacząć zarabiać na zakładach

Załamania psychiczne wśród graczy nie są rzadkością. Co wpływa na podświadomość człowieka i wydaje się, że nie daje lepszej możliwości oceny sytuacji, a także wyważonego podejścia do jej rozwiązania?

Pierwszym problemem jest potrzeba „odzyskania pieniędzy”. Obstawianie nie jest analogiczne do kasyna. Prawie wszyscy gracze, którzy stoją w obliczu przegranej, doświadczają paniki, ulegają emocjom, odchodzą od swojej pierwotnej strategii, a później zaczynają obstawiać swoją bezmyślność. Wszystko to prowadzi do bardzo negatywnych i smutnych konsekwencji, dlatego zadaniem gracza jest zachowanie trzeźwego umysłu.

Oczywiście nie można całkowicie pozbyć się stresu i uchronić się przed doświadczeniami, ale całkiem możliwe jest kontrolowanie siebie i nie osiągnięcie „punktu wrzenia”. Aby osiągnąć kontrolę, musisz w pełni zrozumieć przyczynę takich emocji. W większości przypadków przyczyną stresu jest rozczarowanie wynikiem meczu, który nie zawsze kończy się tak, jak chcemy.

Co robić?

Jeśli twój zakład nadal przegrał, pierwszą rzeczą do zrobienia jest przeanalizowanie go i zidentyfikowanie głównych przyczyn porażki. Udowodniono, że taka analiza pozwoli nie tylko stłumić wszystkie narastające emocje, ale także pomoże uczyć się na własnych błędach i zapobiec ich ponownemu wystąpieniu. Nie próbuj obwiniać kogoś za swoją porażkę, ale zachęcaj się w każdy możliwy sposób. Nie ma sensu szukać winowajcy w swoim zakładzie, on nie istnieje. Przegrany zakład jest integralną częścią Twojej długiej drogi do sukcesu. Przegrywanie jest ważną, niezbędną częścią gry, na przegraną należy patrzeć tylko w pozytywny sposób. Pozytywne myśli mogą naprawdę zdziałać cuda.

Nie nadużywaj tego, ponieważ pozytywne emocje mogą łatwo działać na Twoją niekorzyść, „zaciemniając” gracza poczuciem własnej wyższości. Tak zwana euforia zwycięstwa rzadko kiedy jest dobra, jeśli trwa wystarczająco długo. Zawodnik, który czuje się profesjonalistą, ale w rzeczywistości nim nie jest, uważa, że np. dzisiejsza porażka była wynikiem złego dnia, a jutro na pewno będzie w stanie odrobić i oddać wszystko, co stracone.

Głównym zadaniem gracza jest pozostawanie beznamiętnym, analizowanie meczów i podejmowanie właściwych decyzji. Psychologiczne uzależnienie od gry, gdy porażkę zastępuje porażka, nie jest niczym nowym. Nie zapomnij dać sobie odpoczynku i rozrywki, załamania nerwowe nigdy nie przyniosły nikomu dobrego. Nigdy nie stawiaj nieuzasadnionych zakładów, nawet jeśli nie możesz dziś zaakceptować przegranej. Zrób sobie przerwę i odpocznij.

Kontrolowanie siebie jest znacznie łatwiejsze niż myślisz. Musisz tylko ustawić pewny procent zysku na dzień (na przykład od 10 do 15% banku) i jeśli osiągnąłeś ten poziom, wyjdź z gry, niezależnie od tego, jaką „pewność” otrzymasz. Podobnie jest z przegrywaniem. Dzięki temu będziesz mógł trochę odpocząć i zresetować wszystkie emocje, które nagromadziły się przez ten czas.

Możesz pozbyć się uczucia euforii, ustawiając sobie pasek limitu zakładów. Na przykład nie więcej niż 3 zakłady online dziennie. Jeśli wyczerpałeś limit i wiesz, że nie możesz zatrzymać się na czas, w żadnym wypadku go nie przekraczaj, niezależnie od sytuacji. Po nauczeniu się samokontroli będzie można przejść do rozwiązywania innych problemów.

Bardzo skuteczną metodą jest zapisywanie wszystkich zakładów w specjalnym notatniku i prowadzenie ogólnych statystyk. Dzięki temu będziesz mógł uchronić się przed wieloma problemami, zawsze być świadomym swoich spraw finansowych i ogólnie wszystko, co jest napisane ręcznie, jest znacznie lepiej zapamiętywane.

Ważne jest również znaleźć uczciwego bukmachera, z którym można obstawiać zakłady sportowe i wygrywać prawdziwe pieniądze. GGBet to jest legalna strona bukmacherska, która oferuje możliwość obstawiać różne mecze online. Bukmacher także proponuje wiele różnych nagród oraz ofert specjalnych. Zacznij obstawiać z GG Bet Polska już teraz. Przejdz na głowną stronę https://ggbetpl.com/ i założ konto, aby otrzymać dostęp do wszystkich usług, oferowanych przez bukmachera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.