Jak i gdzie grać w pokera online, podstawowe zasady

Gry karciane to pasjonująca rozrywka i możliwość zarobienia pieniędzy, jeśli gra toczy się o pieniądze. Obecnie najpopularniejsze ich odmiany, czyli Poker, dostępne są w formie online.

Dzięki temu każdy użytkownik Internetu może rozpocząć grę w pokera ranking internetowy kasyn z poziomu swojego komputera lub telefonu. Oczywiście, dla początkujących użytkowników ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo grać w pokera, ponieważ znajomość zasad gry jest niezbędna do podejmowania korzystnych decyzji przy stole do gry.

Każda dyscyplina pokera różni się zasadami – uczestnicy gry otrzymują inną liczbę kart, kombinacje i warunki ogłaszania zakładów mogą się różnić. Wszystkie je jednak łączą podobne cechy, dzięki czemu po opanowaniu jednej modyfikacji można łatwo przejść do opanowania kolejnej odmiany pokera.

Scenariusz gry

Najłatwiej zrozumieć zasady pokera i sposób gry na przykładzie scenariusza rozgrywki, który opiszemy szczegółowo. Scenariusz ten jest wspólny dla wszystkich dyscyplin.
Najprostszym sposobem na poznanie zasad pokera i nauczenie Cię jak dobrze grać online jest zastosowanie przykładowego scenariusza przebiegu gry:
– Realizacja obowiązkowych zakładów, ponieważ dokonują ich ci gracze, którzy osiągnęli odpowiedni ruch lub wylosowali losy;
– Rozdanie kart na początku gry – oceniając je, gracz decyduje, czy chce uczestniczyć w tym rozdaniu, czy nie. Jeśli karty własne nie mają perspektyw na dalsze dobieranie, lepiej jest je zresetować bez inwestowania w bank. Należy grać układy, które mogą przynieść zysk i pozwalają na stworzenie silnej kombinacji. Podejmując decyzję, należy wziąć pod uwagę działania innych konkurentów – obecność i wielkość ich licytacji.

Licytacje – dają możliwość zwiększenia puli poprzez wniesienie zakładów i znokautowanie konkurentów, oferując im imponujące podbicie. Licytowanie jest jednym z ich sposobów na zdobycie puli i zmniejszenie liczby ubiegających się o nią. Aby z powodzeniem przeprowadzać losowania, powinieneś opanować taktykę licytacji, która jest integralną częścią strategii turniejowej. Aukcje odbywają się po pierwszym przekazaniu kart, a następnie po każdym nowym przekazaniu kart własnych lub wspólnych, albo po każdej wymianie. Ostatnia licytacja kończy się otwarciem i porównaniem kombinacji.

Użycie różnych kart
– w zależności od rodzaju pokera, podczas licytacji  można opóźnić wymianę karty, otrzymać karty pomocnicze. Kiedy pojawiają się nowe karty, pokerzysta musi ponownie ocenić siłę swojej kombinacji i prawdopodobieństwo wygranej w rozdaniu. Silne kombinacje zmniejszają ryzyko inwestowania w bank i vice versa.

Otwarcie kart gracza
– proces ten ma miejsce po końcowej licytacji, jeśli bank nie został wcześniej otwarty. W pokerze online oznacza to czysto mechaniczny proces, ponieważ aplikacja autonomicznie analizuje karty wszystkich uczestników gry i określa, który z nich otrzymał najsilniejszą kombinację kart. Zwycięzca otrzymuje cały jackpot, który jest zbierany w trakcie gry.

Przydatne wskazówki

Oto kilka ogólnych zaleceń, które pomogą Ci na początku Twojej znajomości z pokerem online:

 • Zanim zaczniesz grać, prawidłowo ustaw swoje priorytety – nauka, praca, rodzina, styl życia itd.
 • Dokładnie zapoznajcie się z podstawami pokera – studiujcie kombinacje, czytajcie artykuły szkoleniowe, oglądajcie filmy.
 • Wybierz odpowiednią stronę do gry (ewentualnie kilka) i wykorzystaj zdobytą wiedzę w praktyce.
 • Oszacuj i zaplanuj czas, który możesz przeznaczyć na pokera online w ciągu dnia / tygodnia / miesiąca.
 • Znajdź przyjaciół i podobnie myślących ludzi, którzy będą dzielić Twoje zainteresowania i nowe hobby.
 • Nie powinieneś od razu oczekiwać szybkich rezultatów – poker to nie jest łatwy spacer, ale ciężka praca.

Spróbuj zagrać w pokera na żywo, aby zdobyć nowe doświadczenie i udoskonalić swoje umiejętności.

Przewodnik startowy

Przejdźmy teraz do najważniejszej rzeczy – jest nią proces rozpoczęcia gry w pokera online. Zazwyczaj, w przypadku większości pokoi, wygląda to tak samo. Jedyna różnica będzie w wyglądzie klienta, lokalizacji sekcji w lobby, obecności/nieobecności niektórych opcji, jak również w nazwach turniejów, gier cashowych i tak dalej.

Oto jak to wszystko się dzieje:

 • Pobierz plik APK na swój komputer lub urządzenie mobilne;
 • Zainstalowanie oprogramowania wybranego pokoju;
 • Uruchomienie klienta pokera;
 • Utworzenie konta;
 • Rozpoczęcie gry.

To w zasadzie wszystko. Następnie wystarczy wybrać optymalną grę na żetony warunkowe / prawdziwe pieniądze. W przypadku tych ostatnich, nie zapomnij skorzystać z korzystnych ofert salonu gier, jeśli takie istnieją. Może to być bonus bez depozytu, bonus od depozytu, freerolle dla nowo przybyłych graczy.
Kolejną ważną rzeczą są darmowe turnieje, w których gra się o nagrody pieniężne.

Niektórzy doświadczeni bywalcy odradzają grę we freerollach ze względu na to, że bierze w nich udział wielu przeciwników, a nagrody są niewielkie. Ich zdaniem, jest to strata czasu. My uważamy, że wcale tak nie jest, dlatego podamy kilka argumentów przemawiających na korzyść freerolli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.