Jak e-sport ratuje rynek zakładów

Prawie nie ma znaczenia, w której części świata obecnie siedzimy. Walka z koronawirusem wpłynęła na operacje we wszelkiego rodzaju firmach. Jedną z najważniejszych sytuacji jest anulowanie wszystkich głównych lig sportowych, czy to NBA, NHL czy MLB. Ale w świetle wszystkich tych wydarzeń jeden rodzaj rozrywki wciąż trwa przez cały ten chaos – esport.

Najpierw widzieliśmy to w Chinach. Mimo że LPL, chińska regionalna konkurencja League of Legends została wstrzymana na początku stycznia, bardzo szybko przełączyła się w tryb online, co pozwoliło na kontynuowanie rywalizacji bez żadnego ryzyka. W pewnym sensie e-sport nieco powraca do swoich korzeni, gdzie turnieje online były chlebem powszednim konkurencji. Nie tylko e-sport nadal działa, w tej chwili są silniejsi niż kiedykolwiek. Ponieważ wiele osób siedzi w domu, wydarzenia esportowe nadal są jedną z regularnych rzeczy, które można zobaczyć.

Co ważniejsze, widzowie e-sportu, głównie siedzący w domu, są bardzo przyzwyczajeni do oglądania wydarzeń na Twitchu lub Youtube, więc nie jest to dla nich duża zmiana. Patrząc na Europę, widzimy, że LEC League of Legends została na chwilę wstrzymana, aby przygotować rozwiązanie online, podczas gdy turnieje CS: GO, takie jak Flashpoint, ESL pro League lub ESEA, trwają prawie tak, jakby nic się nie wydarzyło.

Pavol Krasnovsky, CEO firmy analitycznej esports RTSmunity, skomentował sytuację: „Jeszcze przed obecnym kryzysem wielu operatorów bukmacherskich zdało sobie sprawę, że nadszedł czas, aby przedefiniować swoją opinię na temat znaczenia e-sportu w ofercie bukmacherskiej. Ponieważ wszystkie ważne wydarzenia sportowe i ligi są anulowane lub przełożone, e-sporty stają się głównym celem graczy na całym świecie. W nadchodzących miesiącach oferta e-sportu stanie się jednym z głównych czynników decydujących o wyborze bukmacherów przez graczy. ”

Co więcej, obserwujemy bardzo szybkie reakcje znanych marek, takich jak drużyny NBA, które postanowiły oferować co bardziej konkurencyjne mecze w NBA2K, gdy nie mogą grać w ten sport w realu. Innym przykładem może być Grand Prix Australii, która została odwołana, ale ostatecznie doprowadziła do gorącej bitwy esportowej między kierowcami F1 i innymi gwiazdami sportu, takimi jak Thibaut Courtois – aby wypełnić pustkę, kierowcy postanowili ścigać się w wydarzeniu esportowym i pokazać ludziom, czym esports jest.

A jeśli chcesz zobaczyć więcej przykładów, spójrz na piłkę nożną, gdzie wiele drużyn grało w FIFA20 przeciwko sobie, ponieważ stadiony są obecnie zablokowane. A oto jeszcze nie wszystko – sieć Fox Sports ujawniła, że ​​inauguracyjny wyścig eNASCAR iRacing Pro Invitational Series, który odbył się 22 marca, przyciągnął 903 000 widzów na FS1, co czyni go najwyżej ocenianym programem telewizyjnym e-sportowym. Jakże obecnie jest to  szalone?

W parze ze sportem jest także jedna branża – branża bukmacherska. Ponieważ wiele klasycznych wydarzeń sportowych zostało anulowanych, e-sport jest teraz lśniącym światłem dla treści i ofert ich produktów. Biorąc pod uwagę szybkie przyspieszenie rynku zakładów sportowych, cała sytuacja koronawirusa może być postrzegana jako rodzaj nowego wyzwania – „kiedy życie daje ci cytryny, po prostu zrób lemoniadę”. Oprócz tego, że nadal istnieje ogromna liczba wydarzeń, na które można postawić, jest także wielu nowych widzów i graczy śledzących bardzo uważnie, o co chodzi w e-sporcie. I zobaczą przede wszystkim to, e-sporty są innowacyjne, bardzo dynamiczne i bardzo łatwo się przystosowują do aktualnej sytuacji.

Aby umożliwić dostosowanie e-sportu do operatorów rynku bukmacherskiego, muszą oni zacząć działać już teraz, ponieważ wkrótce migracja graczy zostanie zakończona, i bardzo szybko zdadzą sobie sprawę, kto ma najbardziej kompleksową ofertę dostosowaną do potrzeb gracza.

1 thought on “Jak e-sport ratuje rynek zakładów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.