Jagiellonia – Zagłębie, 07/12. Godz: 15:00, stadion: Miejski

Najbardziej interesującym z sobotnich spotkań Ekstraklasy, będzie pojedynek Jagiellonii Białystok z drużyną Zagłębia Lubin.

Obie ekipy aktualnie znajdują się w dolnej części tabeli, pomimo posiadanego w kadrze talentu piłkarskiego. Jagiellonia jest dziewiąta i ma 26 punktów, podczas gdy Zagłębie plasuje się o miejsce niżej, z czterema punktami straty. Zbliżający się mecz będzie zatem spotkaniem o tak zwane 6 punktów, ponieważ potencjalna wygrana gospodarzy pozwoli zwiększyć przewagę nad Zagłębiem do 7 oczek, natomiast wygrana gości spowoduje, że przewaga „Jagi” stopnieje w tabeli do jednego punktu.

Czynnikiem decydującym o losach tego spotkania może być fakt przewagi własnego boiska Jagiellonii oraz to, że Zagłębie w środku tygodnia rozgrywało mecz Pucharu Polski. Co na tym etapie rozgrywek może mieć duże znaczenie w kwestii regeneracji zawodników. Trzeba także zwrócić uwagę, że Zagłębie słabo prezentuje się w meczach wyjazdowych, co jest dodatkowym faktorem przemawiającym na korzyść  gospodarzy. Jagiellonia wygrała 5 z 8 spotkań przed własną publicznością, podczas gdy Zagłębie przegrało 5 z 8 starć wyjazdowych.

Typ:

„1” – @2.03

Typer: PK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.