Jacy bukmacherzy zarejestrowali się na rynku duńskim?

W związku z kolejnymi informacjami dotyczącymi potencjalnego zaimplementowania w Polsce tzw. „modelu duńskiego” postanowiliśmy zagłębić się nieco bardziej szczegółowo w listę bukmacherów, którzy zarejestrowali się na rynku duńskim i uzyskali miejscową licencję na oferowanie zakładów bukmacherskich. Tropem tym można częściowo wywnioskować, które firmy zdecydują się na oferowanie swoich usług na terenie Polski zgodnie z potencjalnymi nowymi regulacjami.

Na początku 2016 roku w Danii było zarejestrowanych 15 podmiotów:

– 888 (888sport.dk)

– Bet25 (bet25.dk)

– Betfair (betfair.dk, betfair.com)

Betsson (betsafe.dk, nordicbet.dk)

– Cashpoint (cashpoint.dk)

– Danske Spil (danskespil.dk)

Bwin (bwin.dk)

– EveryMatrix (jetbull.dk)

Bet365 (bet365.dk, bet365.com)

Sportingbet (sportingbet.dk, scandicbookmakers.dk)

– Pokerstars (betstars.dk)

– Stanleybet (brak zarejestrowanej domeny)

– Tipico (tipico.dk)

– Tonybet (tonybet.dk)

Unibet (unibet.dk)

Na liście widzimy zatem kilku bukmacherów nieoferujących usług Polakom. 888 wycofał je pod koniec 2014 roku. Bet25, Danske Spiel i Scandicbookmakers to bukmacherzy dedykowani dla Duńczyków. Na liście znajdziemy również Cashpoint (nieposiadający polskiej wersji językowej), Jetbull (bukmacher popularny wśród Polaków 5-6 lat temu), Betstars (brak oferty dla Polaków), Tipico oraz Tonybet.

Na duńskiej licencji działają Bwin, Betsafe, Bet365, Nordicbet, Sportingbet i Unibet. Nie oznacza to jednak, że nie zarejestrowałyby się również pozostałe firmy. Możemy być raczej pewni licencji dla takich podmiotów jak Bet-at-home, Betclic, czy Expekt. Dotyczy to również szeregu innych bukmacherów, którzy po ewentualnym wprowadzeniu modelu duńskiego powinni zarejestrować się w Polsce. Czas jednak pokaże jaką drogą pójdzie rząd. Dopiero wtedy możemy się zastanowić, z usług którego bukmachera będziemy mogli skorzystać jako gracze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.