Indiana i Kolorado w stronę legalizacji

Indiana i Kolorado zbliżyły się do legalizacji zakładów sportowych po tym, jak ustawodawcy w obu państwach przedstawili plany wprowadzenia rynków regulowanych w 2019 roku.

W ubiegłym tygodniu ustawodawcy z Indiany przekazali, że najprawdopodobniej zalegalizują zakłady online oraz mobile po tym, jak badania przeprowadzone przez firmę badawczą „Eilers and Kejcik” pokazały, że konsumenci z Indiany będą lokować ponad 250 milionów dolarów (195 milionów funtów / euro). 219,5 m) w sportowych zakładach każdego roku.

Indiana’s Interim Study Committee of Public Policy już głosowała za wsparciem planów zalegalizowania zakładów sportowych, ale przewodniczący panelu, Ben Smaltz, ostrzegł, że „wiele niebezpieczeństw znajduje się na uboczu”.

W międzyczasie, reprezentant stanu Kolorado Cole Wist powiedział, że jego stan intensywnie myśli o legalizacji zakładów w obrębie jego terytorium.

Colorado stawia czoła presji, by ogłosić swoje stanowisko w zakładach sportowych po tym, jak Santa Ana Star Casino w sąsiednim Nowym Meksyku zaczęło przyjmować zakłady sportowe na początku tego miesiąca. W pobliżu Nevada oferuje legalne zakłady sportowe od wielu lat.

[quote style=”1″ author=””]”Myślę, że ważne jest, aby wrócić do wyborców i upewnić się, że jest to coś, czego chcą.”[/quote] powiedział, Cole Wist.

Wist i inni prawodawcy w Colorado będą musieli przekonać kasyna w stanie, aby zaakceptowały zalegalizowane zakłady sportowe. W 2014 roku kasyna sprzeciwiały się rozszerzaniu gier na torach wyścigowych w Kolorado.

Kolorado ma populację nieco ponad 5,6 miliona, podczas gdy w30 Indianie wynosi ona około 6,6 mln.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *