Holandia: reklamy tylko licencjonowanych operatorów

Kansspelautoriteit (KSA), holenderski regulator hazardu wydał nowe wytyczne dotyczące krajowych standardów w branży reklamy i marketingu.

KSA ostrzegł międzynarodowych operatorów, że holenderskie media będą mogły promować tylko usługi licencjonowanych podmiotów. Według regulatora taka polityka będzie stosowana we wszystkich rodzajach mediów (prasa, online, TV i radio). Nowe przepisy reklamowe według KSA są koniecznie z uwagi na zapewnienie ochrony i bezpieczeństwa holenderskich konsumentów.

Do tej pory europejscy operatorzy hazardowi przejawiali zniecierpliwienie z uwagi na powolny proces wdrażania zmian w holenderskich prawie oraz jego niejasności. W branży mówiło się, że te kwestie zostaną uregulowane już w 2016 roku, ale z uwagi na stosunkowo wolny proces postępu ustawa może zostać przyjęta dopiero w 2017 roku.

Przypomnijmy, że holenderscy deputowani zaproponowali stawkę podatkową w wysokości 29% zarówno dla operatorów online, jak i offline. Mimo dość restrykcyjnych wymagań i negatywnych głosów ze strony branży według przedstawicieli KSA zainteresowanie rejestracją na rynku holenderskim jest stosunkowo duże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.