Hesja udzieli tymczasowych licencji bukmacherom

Ministerstwo Hesji pozwoli podmiotom bukmacherskim o ubieganie się o pozwolenia czasowe umożliwiające oferowanie niemieckim konsumentom swoich usług. Tymczasem krajowe organy regulacyjne dążą do naprawy ram prawnych i systemu licencyjnego.

Podmioty te do 15 listopada będą mogły ubiegać się o czasowe zezwolenia. W przypadku pozytywnego rezultatu otrzymają możliwość oferowania zakładów online w oparciu o tymczasowe przepisy i opłaty podatkowe (jednak tylko w Hesji, w przypadku innych landów firmy będą narażać się na potencjalne działanie „poza prawem”).

W lutym bieżącego roku Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) wydał orzeczenie, w którym orzekł, że Niemcy nie mogą nakładać kar na operatorów internetowych zakładów wzajemnych, którzy działają na terenie kraju bez licencji, ponieważ miejscowy rząd uniemożliwia operatorom licencjonowanym w innych krajach UE uzyskanie licencji niemieckiej.

Mathias Dahms, przewodniczący German Sports Betting Association (DSWV) wezwał wtedy niemiecki rząd do gruntownej reformy regulacji hazardowych. Zdaniem Dahmsa nawet zniesienie ograniczania liczby licencji nie rozwiązałoby wszystkich problemów prawnych.

W październiku 2015 roku Europejski Trybunał Sprawiedliwości (ETS) orzekł wobec Ministerstwa Hesji, że wydanie dwudziestu „tymczasowych” licencji dotyczących oferowania zakładów sportowych jest niezgodne z prawem europejskim. Taki zabieg ze strony Hesji miał być próbą ominięcia kontrowersyjnego prawa niemieckiego w obszarze zakładów bukmacherskich.

Źródło: CalvinAyre

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.