Gracz w darta został zawieszony na osiem lat za ustawianie meczów

dart

Kyle McKinstry z Irlandii Północnej został uznany za winnego ustawienia meczu rozegranego w kwietniu. Urząd Regulacji Darta (DRA) ukarał zawodnika z Irlandii Północnej po uznaniu go za winnego ustawienia dwóch meczów rozgrywanych w kwietniu i maju tego roku.

1 maja 2020 International Betting Integrity Association (IBIA) poinformowało agencję DRA o podejrzanej działalności związanej z zakładami w meczu, który odbył się poprzedniego dnia, w którym McKinstry przegrał 5: 0 z Davidem Evansem. Dwa dni później IBIA zgłosiła podejrzaną aktywność związaną z zakładami w meczu tego samego zawodnika z Wesselem Nijmanem.

Zgłoszenia spowodowały dochodzenie DRA we współpracy z Sportradar Integrity Services, jednostką ds. informacji sportowych Komisji ds. Hazardu, Malta Gaming Authority, Gibraltar Gambling Regulator i indywidualnymi operatorami.

Na rozprawie, która odbyła się 17 października McKinstry przyznał się do ustawienia meczu 30 kwietnia, ale zaprzeczył drugiemu zarzutowi. Jednak agencja DRA uznała McKinstry winnym obu zarzutów i trzeciego zarzutu braku współpracy w dochodzeniu poprzez nieprzedstawienie szczegółowego rachunku telefonicznego zgodnie z żądaniem. McKinstry został zawieszony na 6,5 roku za dwa zarzuty ustawiania meczów i na kolejnych 18 miesięcy za brak współpracy. Musi również zapłacić koszty w wysokości 4730,64 GBP.

To pokazuje, że każdy gracz uznany za winnego ustawiania meczów na jakimkolwiek poziomie sportu zostanie złapany i zostanie mu nałożone długotrwałe zawieszenie – powiedział prezes DRA, Nigel Mawer.

Na początku tego tygodnia bułgarska tenisistka Aleksandrina Naydenova otrzymała dożywotni zakaz po dochodzeniu Tennis Integrity Unit dotyczącym ustawiania meczów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.