Gracz w darta został zawieszony na osiem lat za ustawianie meczów

dart

Kyle McKinstry z Irlandii Północnej został uznany za winnego ustawienia meczu rozegranego w kwietniu. Urząd Regulacji Darta (DRA) ukarał zawodnika z Irlandii Północnej po uznaniu go za winnego ustawienia dwóch meczów rozgrywanych w kwietniu i maju tego roku.

1 maja 2020 International Betting Integrity Association (IBIA) poinformowało agencję DRA o podejrzanej działalności związanej z zakładami w meczu, który odbył się poprzedniego dnia, w którym McKinstry przegrał 5: 0 z Davidem Evansem. Dwa dni później IBIA zgłosiła podejrzaną aktywność związaną z zakładami w meczu tego samego zawodnika z Wesselem Nijmanem.

Zgłoszenia spowodowały dochodzenie DRA we współpracy z Sportradar Integrity Services, jednostką ds. informacji sportowych Komisji ds. Hazardu, Malta Gaming Authority, Gibraltar Gambling Regulator i indywidualnymi operatorami.

Na rozprawie, która odbyła się 17 października McKinstry przyznał się do ustawienia meczu 30 kwietnia, ale zaprzeczył drugiemu zarzutowi. Jednak agencja DRA uznała McKinstry winnym obu zarzutów i trzeciego zarzutu braku współpracy w dochodzeniu poprzez nieprzedstawienie szczegółowego rachunku telefonicznego zgodnie z żądaniem. McKinstry został zawieszony na 6,5 roku za dwa zarzuty ustawiania meczów i na kolejnych 18 miesięcy za brak współpracy. Musi również zapłacić koszty w wysokości 4730,64 GBP.

To pokazuje, że każdy gracz uznany za winnego ustawiania meczów na jakimkolwiek poziomie sportu zostanie złapany i zostanie mu nałożone długotrwałe zawieszenie – powiedział prezes DRA, Nigel Mawer.

Na początku tego tygodnia bułgarska tenisistka Aleksandrina Naydenova otrzymała dożywotni zakaz po dochodzeniu Tennis Integrity Unit dotyczącym ustawiania meczów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *