Gowin: przyjmiemy nową, zliberalizowaną ustawę hazardową

Przygotujemy nową ustawę hazardową, która zliberalizuje zakłady bukmacherskie oraz grę w pokera – powiedział w poniedziałek wicepremier, minister nauki i szkolnictwa Jarosław Gowin.

Jarosław Gowin był pytany w Sygnałach dnia o to, co rząd zamierza zrobić z ustawą hazardową, która „pozostała po rządach Tuska”. „Nieopacznie podniosłem rękę za wprowadzeniem w życie tej ustawy. Polska poniosła gigantyczne, wielomiliardowe straty na skutek tej ustawy. Dlatego kilka miesięcy temu postanowiliśmy ustawę zmienić tak, żeby pieniądze płynęły do budżetu” – powiedział Gowin. „Zwróciliśmy się do KE o notyfikację, to trwało wiele miesięcy, ale mamy tę notyfikację” – dodał.

O otrzymaniu przez Polskę notyfikacji poinformował PAP w czwartek szef Komitetu Stałego RM Henryk Kowalczyk. „Jest notyfikacja Komisji Europejskiej, więc niebawem znów ruszą prace nad projektem w Sejmie” – mówił. We wrześniu odbyło się w Sejmie pierwsze czytanie rządowego projektu noweli ustawy hazardowej, a sejmowa komisja finansów publicznych powołała podkomisję nadzwyczajną, która zajmie się rządowym projektem.

Celem projektu, jak mówił w Sejmie przy okazji pierwszego czytania wiceminister finansów Wiesław Janczyk, jest ochrona graczy przed negatywnymi skutkami hazardu i walka z szarą strefą.

„Podjęliśmy z ministrem Morawieckim decyzję o tym, żeby już nie zmieniać tej ustawy, dlatego, że to by groziło tym, że cofnięta nam zostanie notyfikacja; na kolejne wiele miesięcy hazard pozostanie w szarej strefie, a Polacy tracić będą miesięcznie po 100, 200, 300 milionów złotych”– zaznaczył Gowin.

Zaraz po przyjęciu tej ustawy, przygotujemy nową, która wyłączy zakłady wzajemne i grę w pokera, i zliberalizuje to tak, żeby można było wreszcie spokojnie obstawiać zakłady bukmacherskie, spokojnie grać w pokera, żeby to już nie była szara strefa” – mówił.

„Już w tej ustawie, która, wierzę w to, zostanie w tym tygodniu przyjęta przez Sejm, będzie można reklamować zakłady bukmacherskie” – zaznaczył. Jak podkreślił minister, oznaczałoby to ogromne korzyści dla polskiego sportu.

Źródło: PAP

About Author

2 thoughts on “Gowin: przyjmiemy nową, zliberalizowaną ustawę hazardową

  1. „Podjęliśmy z ministrem Morawieckim decyzję o tym, żeby już nie zmieniać tej ustawy, dlatego, że to by groziło tym, że cofnięta nam zostanie notyfikacja; na kolejne wiele miesięcy hazard pozostanie w szarej strefie, a Polacy tracić będą miesięcznie po 100, 200, 300 milionów złotych”– zaznaczył Gowin.”

    Jak można cofnąć coś czego nie było? A notyfikacji KE nie było gdyż ta miała uwagi. Podobnie jak Malta. Same kłamstwa i obłuda w tej polityce.
    I jeszcze prezydent podpisał ustawę, która nie ma mocy prawnej w europie a więc będzie podobnie jak z ustawą z 2009r. Takie coś to tylko w Polsce jest możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *