GKS Katowice – Unia Oświęcim 05 marzec, godzina 18:30

Dzisiaj w katowickim Spodku decydujący, siódmy mecz o awans do półfinału play-off Polskiej Hokej Ligi.

W szóstym meczu ćwierćfinału TAURON KH GKS Katowice wygrał z Unią Oświęcim 4:2 i wyrównał stan rywalizacji 3:3. Pierwsza tercja należała do gospodarzy, którzy w 5. minucie wykorzystali przewagę liczebną i objęli prowadzenie. Goście w drugiej odsłonie przejęli kontrolę nad meczem i już 32. sekundzie strzelili wyrównującego gola. W kolejnych minutach katowiczanie szturmowali bramkę Michala Fikrta i dołożyli jeszcze dwa trafienia. W trzeciej tercji Unia nie zdołała odrobić strat i zasłużone zwycięstwo 2:4 odnieśli hokeiści GKS-u.

Myślę, że „GieKSa” udowodnij dzisiaj, że nie przez przypadek została najlepszą drużyną sezonu zasadniczego i łatwo poradzą sobie z rywalem. Stawiam, że gospodarze wygrają w 1. tercji i w całym meczu po kursie 1.9.

TYPER: Robert Madzia z Superbet