Gigantyczna premia dla szefa Playtech

Mor Weizer, dyrektor generalny Playtech, może otrzymać akcje spółki o wartości ponad 30 milionów funtów w ramach nowo zaproponowanego programu premiowego, który musi jeszcze zostać zatwierdzony przez zarząd giganta technologii hazardowej.

Playtech ogłosił we wtorek, że 19 grudnia odbędzie się zgromadzenie akcjonariuszy w celu uzyskania zgody na długoterminową nagrodę motywacyjną dla pana Weizera, który stoi na czele firmy od 2007 roku.

Informacja o nowym systemie bonusowym pojawiła się po tym, jak dostawca technologiczny stanął w obliczu buntu akcjonariuszy na początku tego roku, w związku z pakietem wynagrodzeń szefa. Podczas dorocznego walnego zgromadzenia Playtech w maju, 41,8% akcjonariuszy spółki głosowało przeciwko najnowszemu raportowi o wynagrodzeniach, a 40,9% głosowało przeciwko tej polityce wynagrodzeń.

Tegoroczne głosowanie wykazało niewielką poprawę poparcia akcjonariuszy dla raportu wynagrodzeń Playtech z zeszłego roku, gdy tylko 40,6% inwestorów spółki głosowało za proponowanym wynagrodzeniem dla kadry kierowniczej.

Raporty płacowe firm hazardowych często bywają przyczyną poważnego dramatu na salach konferencyjnych w ostatnich latach. Gigant hazardowy z siedzibą w Wyspie Man, GVC Holdings, stanął w obliczu tegorocznego buntu akcjonariuszy z powodu raportu o wynagrodzeniach za 2018 r, pomimo zatwierdzonej w ostatniej chwili obniżki płacy szefa Kenny’ego Alexandra. Ponad 40% inwestorów GVC odrzuciło raport płac operatora gier hazardowych.

Jak wspomniano wcześniej, w ramach nowego programu bonusowego Playtech, pan Weizer może otrzymać akcje spółki o wartości ponad 30 milionów funtów. Polisa przewiduje przyznanie opcji kosztu zerowego w wysokości 1,9 miliona akcji w ramach długoterminowego planu motywacyjnego Playtech.

Przyznanie akcji jest ściśle związane z wynikami ceny akcji spółki w okresie pięciu lat. Jeśli cena akcji osiągnie wymagany limit 16 funtów, w ramach proponowanego planu premiowego, wówczas Pan Weizer otrzyma akcje o wartości 30,4 mln GBP.

Playtech, założony przez izraelskiego miliardera Teddy’ego Sagiego pod koniec lat 90., zapewnia rozwiązania technologiczne i programowe zarówno dla segmentu detalicznego, jak i internetowego branży hazardowej. Firma po raz pierwszy pojawiła się na giełdzie w Londynie w 2006 roku. Dzięki globalnemu rozwojowi nie minęło dużo czasu, zanim dostawca wszedł do FTSE 250.

About Author

1 thoughts on “Gigantyczna premia dla szefa Playtech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *