Gigantyczna premia dla szefa Playtech

Mor Weizer, dyrektor generalny Playtech, może otrzymać akcje spółki o wartości ponad 30 milionów funtów w ramach nowo zaproponowanego programu premiowego, który musi jeszcze zostać zatwierdzony przez zarząd giganta technologii hazardowej.

Playtech ogłosił we wtorek, że 19 grudnia odbędzie się zgromadzenie akcjonariuszy w celu uzyskania zgody na długoterminową nagrodę motywacyjną dla pana Weizera, który stoi na czele firmy od 2007 roku.

Informacja o nowym systemie bonusowym pojawiła się po tym, jak dostawca technologiczny stanął w obliczu buntu akcjonariuszy na początku tego roku, w związku z pakietem wynagrodzeń szefa. Podczas dorocznego walnego zgromadzenia Playtech w maju, 41,8% akcjonariuszy spółki głosowało przeciwko najnowszemu raportowi o wynagrodzeniach, a 40,9% głosowało przeciwko tej polityce wynagrodzeń.

Tegoroczne głosowanie wykazało niewielką poprawę poparcia akcjonariuszy dla raportu wynagrodzeń Playtech z zeszłego roku, gdy tylko 40,6% inwestorów spółki głosowało za proponowanym wynagrodzeniem dla kadry kierowniczej.

Raporty płacowe firm hazardowych często bywają przyczyną poważnego dramatu na salach konferencyjnych w ostatnich latach. Gigant hazardowy z siedzibą w Wyspie Man, GVC Holdings, stanął w obliczu tegorocznego buntu akcjonariuszy z powodu raportu o wynagrodzeniach za 2018 r, pomimo zatwierdzonej w ostatniej chwili obniżki płacy szefa Kenny’ego Alexandra. Ponad 40% inwestorów GVC odrzuciło raport płac operatora gier hazardowych.

Jak wspomniano wcześniej, w ramach nowego programu bonusowego Playtech, pan Weizer może otrzymać akcje spółki o wartości ponad 30 milionów funtów. Polisa przewiduje przyznanie opcji kosztu zerowego w wysokości 1,9 miliona akcji w ramach długoterminowego planu motywacyjnego Playtech.

Przyznanie akcji jest ściśle związane z wynikami ceny akcji spółki w okresie pięciu lat. Jeśli cena akcji osiągnie wymagany limit 16 funtów, w ramach proponowanego planu premiowego, wówczas Pan Weizer otrzyma akcje o wartości 30,4 mln GBP.

Playtech, założony przez izraelskiego miliardera Teddy’ego Sagiego pod koniec lat 90., zapewnia rozwiązania technologiczne i programowe zarówno dla segmentu detalicznego, jak i internetowego branży hazardowej. Firma po raz pierwszy pojawiła się na giełdzie w Londynie w 2006 roku. Dzięki globalnemu rozwojowi nie minęło dużo czasu, zanim dostawca wszedł do FTSE 250.

Tagged under

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

e-play

Archiwa