GFA podejmie kroki prawne przeciwko bukmacherom

Ghana Football Association (GFA) ma podjąć działania prawne przeciwko operatorom zakładów bukmacherskich, którzy wystawili kursy na mecze GPL, mimo że byli do tego nieupoważnieni.

Podczas premiery sezonu Ghana Premier League (GPL) w zeszłym miesiącu nowy prezes GFA Kurt Okraku zabronił operatorom wystawiania kursów na GPL lub jakichkolwiek innych rozgrywek prowadzonych przez GFA bez licencji.

Jednak GFA stwierdziło, że operatorzy zaoferowali kursy na mecze GPL w zeszły weekend bez upoważnienia, co skłoniło organizację do prawników w celu podjęcia działań.

W oświadczeniu GFA podkreśla, że zdecydowanie ostrzega wszystkie firmy bukmacherskie, aby przestały wystawiać zakłady na Premier League Ghany lub jakikolwiek produkt GFA bez zgody GFA, gdyż w przeciwnym razie stowarzyszenie podejmie przeciwko nim kroki prawne bez powiadomienia.

GFA niniejszym pragnie również powiadomić krajowy organ regulacyjny, Gaming Commission of Ghana, o nielegalnej działalności ich licencjonowanych firm bukmacherskich przeciwko GFA i jej członkom.

Oprócz zakazu wystawiania zdarzeń GFA i wykorzystywania wyników dla zakładów bukmacherskich, Okraku ogłosił również w zeszłym miesiącu, że wszyscy uczestnicy krajowej piłki nożnej nie mogą brać udziału w zakładach. Ostatnie działania są odpowiedzią na pozorne problemy z korupcją w ghańskim sporcie.

Były prezydent GFA Kwesi Nyantakyi otrzymał dożywotni zakaz udzielania się w sporcie, w roku 2018, po tym jak został uznany winnym korupcji i brania łapówek.

Tymczasem zespół GPL Elmina Sharks zaapelowała do GFA w zeszłym miesiącu o zbadanie tego, co nazwali „oszustwem” z udziałem ich akademii, która, jak mówią, została stworzona do zakładów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.