Gamenet Group przejmuje GoldBet i zostaje liderem we Włoszech

Grupa Gamenet zawarła umowę o przejęciu włoskiego operatora GoldBet za 265 mln € (310 mln USD), co oznacza, że firma staje się liderem rynku we Włoszech.

Gamenet z siedzibą w Rzymie jest już jedną z największych włoskich firm hazardowych, której dochody wzrosły o 15,2% w 2017 r. (619 mln euro).

Jednak zakup 100% udziałów w GoldBet sprawi, że sieć zakładów sportowych Gamenet stanie się największym w Włoszech, a także osiągnie liczbę ponad 1700 punktów sprzedaży.

GoldBet ma obecnie sieć 990 punktów bukmacherskich, do tego dochodzi prowadzenie zakładów przez Internet i strona z grami kasynowymi. Te różne segmenty osiągnęły zysk netto GoldBet w wysokości 23 milionów euro (26,9 miliona USD) w 2017 roku i oferują Gamenet szansę na dywersyfikację portfela produktów i rentowności.

Gamenet przewiduje, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy od zakończenia przejęć ich udział w rynku włoskim wyniesie około 18%, w tym 7% zakładów online i 33% zakładów wirtualnych.

Guglielmo Angelozzi, dyrektor generalny Gamenet Group, powiedział:

[quote style=”1″ ]”Przejęcie włoskich aktywów grupy Intralot w 2016 r. pozwoliło nam zdobyć wiodącą pozycję we włoskim sektorze gier, szczególnie w sektorze zakładów sportowych. Grupa ma obecnie największa sieć sklepów w kraju, i dobrą pozycję, aby podnieć znacząco pozycję w segmencie online, zdywersyfikować połączenie biznesowe i znacząco poprawić rentowność. „[/quote]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.