Gala Coral sprzedała 130 klubów bingo przed fuzją z Ladbrokes

Firma Gala Coral sprzedała 130 swoich klubów bingo przed połączeniem z Ladbrokes. W poniedziałek, brytyjski bukmacher ogłosił, że już finalizuje sprzedaż swoich 130 klubów bingo za sumę 241 milionów funtów. Kluby nabyła Caledonia Investments plc. w październiku.

Zgodnie z umową, Gala Coral zachowa swoje marki i strony internetowe Gala Retail i Galabingo.com, a kluby nadal będą działać pod marką Gala dzięki umowie licencyjnej zawartej przez obie strony.

Firma Gala Coral w oświadczeniu napisała „Związek między Gala Retail and Galabingo.com będzie nadzorowany za pomocą umowy o współpracy, która zapewnia, że dwa przedsiębiorstwa mogą w pełni wykorzystywać wielokanałowe możliwości, już stworzone przez Coral,”

Kluby bingo mają ponad 1,1 miliona aktywnych członków oraz według szacunków firmy około 15 milionów nowych wejść rocznie. Bingo osiągnęło przychody w wysokośći 300 milionów funtów w ciągu ostatnich 12 miesięcy do września 2015 r.

Wartość Fuzji określa się na 2,3 miliarda funtów. Brytyjscy akcjonariusze firmy Ladbrokes  już wyrazili zgodę na połączenie, ale nadal trwa postępowanie ze strony brytyjskiego Urzędu Konkurencji Rynkowej (Competition and Markets Authority).

Fuzja Ladbrokes Coral jest w stanie zdetronizować największego bukmachera w kraju jakim jest William Hill. Sprzedaż niektórych jednostek firmy Coral jest postrzegane jako próba złagodzenia wszelkich obaw organów regulacyjnych, odnośnie wielkości giganta hazardowego jakiego te dwie firmy mają zamiar stworzyć.

„Sprzedaż to kolejny krok w kierunku transformacji Gali Coral, bedzie to największa zmiana w branży od ostatnich kilku lat,” powiedział Prezes Gala Coral, Carl Leaver w oświadczeniu. „Gala Coral pozostaje skupiona na wzroście i rozwoju działań bukmacherskich w lokalach oraz w internecie jak i na sfinalizowaniu planowanego połączenia z Ladbrokes.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.