Fuzja Paddy Power i Betfair stała się faktem

Na giełdach w Dublinie i Londynie od dzisiaj pojawił się nowy podmiot będący efektem fuzji Paddy Power i Betfair („Paddy Power Betfair”). Oznacza to uzyskanie akceptacji odnośnie proponowanego podziału udziałów przez UK High Court of Justice.

Fakt ten oznacza ukończenie procesu zapowiadanej fuzji dwóch czołowych bukmacherów w Wielkiej Brytanii wartej 6,4 mld £, która według celów obu podmiotów miała dojść do fazy zamknięcia w pierwszym kwartale 2016 roku.

Betfair Plc wydało oświadczenie prawne, w którym ogłosiło że jego oficjalny status na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych został wycofany z obrotu i zmieniony na Paddy Power Betfair z dniem 2 lutego o godzinie 8:00.

Nowe przedsiębiorstwo pod nazwą „Paddy Power Betfair” będzie notowane w indeksie FTSE 100. Oczekiwane łączne przychody firmy mogą wynieść ponad 1,1 mld £. Podmiotem pokieruje dotychczasowy CEO Betfair Breon Corcoran. Andy McCUe (dotychczasowy CEO Paddy Power) zostanie Dyrektorem Operacyjnym grupy.

Według zapowiedzi przedstawicieli obu zarządów ambicje nowego przedsiębiorstwa sięgają objęcia pozycji światowego lidera w branży hazardu online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.