Fortuna sfinalizowała przejęcie rumuńskich spółek

Fortuna

Fortuna Entertainment Group sfinalizowała przejęcie rumuńskich spółek Bet Active Concept S.R.L., Bet Zone S.R.L., Public Slots S.R.L. i Slot Arena S.R.L. od Fortbet Holdings Limited, większościowego udziałowca Fortuny i spółki zależnej Penta Investment Group, podała spółka. Wartość transakcji to 47 mln euro.

„Spółka sfinalizowała przejęcie Bet Active Concept S.R.L., Bet Zone S.R.L., Public Slots S.R.L. i Slot Arena S.R.L. poprzez dwie spółki celowe należące do grupy w Rumunii” – czytamy w komunikacie.

Całkowita wartość transakcji to 47 mln euro, w tym 32 mln euro zostało wpłacone przy zamknięciu transakcji, a pozostała kwota zostanie wypłacona w formie premii wynikowej w wysokości do 15 mln euro. Dodatkowo, zrefinansowane zostanie 3 mln euro kredytów udzielonych przejętym spółkom przez Fortbet.

Nowo nabyte spółki będą w pełni konsolidowane w grupie od 1 września br., podano także.

W połowie marca br. Fortuna poinformowała, że przejmie rumuńskie spółki Bet Active Concept S.R.L., Bet Zone S.R.L., Public Slots S.R.L. i Slot Arena S.R.L. za 47 mln euro.

Fortuna Entertainment Group to największy operator zakładów wzajemnych w Europie Środkowej. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

KOMUNIKAT

Zarejestruj się w Fortunie i odbierz PIERWSZY ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.