Fortuna odprowadziła ponad 130 mln zł podatku od gier

Fortuna

Fortuna Entertainment Group odprowadziła w 2017 r. do budżetu 130,26 mln zł podatku od gier, poinformował prezes Fortuny w Polsce Konrad Komarczuk. Jego zdaniem, cała branża zasiliła Skarb Państwa kwotą ok. 400 mln zł.

[quote style=”1″ author=””]Przychody Fortuny w Polsce wzrosły w rok do roku o 101,2 proc., co wynikało ze zmiany ustawy hazardowej w kwietniu i zezwolenia na legalną reklamę. W efekcie nastąpiło przeniesienie się graczy z szarej strefy do rynku legalnego, także tych, którzy dotąd dywersyfikowali zakłady na oba te kanały – powiedział Komarczuk na konferencji prasowej.[/quote]

Dodał, że legalnie działającym bukmacherom pomogło także wycofanie się z polskiego internetu części operatorów zagranicznych. Dotyczy to szczególnie podmiotów notowanych na giełdach w innych krajach, którzy nie mogli sobie pozwolić na problemy prawno-podatkowe w Polsce.

[quote style=”1″ author=””]Pozytywne dla branże zmiany spowodowały, że ubiegłym roku zapłaciliśmy 130,26 mln zł podatku od gier, a więc o 139,8 proc. więcej niż w roku 2016. Zakładając, że posiadamy 1/3 udziału w rynku, można szacować, że cała branża wpłaciła do Skarbu Państwa ok. 400 mln zł, czyli 2,5 razy więcej niż w roku poprzednim – podkreślił Komarczuk.[/quote]

Prezes zaznaczył, że dobre wyniki 2017 r. skłoniły zarząd do dalszych inwestycji w rozwój sieci sprzedaży, systematycznie będą także rosły nakłady na reklamę. Dziś Fortuna sponsoruje Legię Warszawa w Ekstraklasie, jako partner I Ligę i kilka klubów w tej klasie rozgrywkowej. Od niedawna spółka współpracuje także pierwszą drużynę e-gamingową – AGO Esport. Na koniec 2017 r. posiadała 595 punktów sprzedaży.

[quote style=”1″ author=””]Dobry rok 2017 zachęcił nas do kontynuacji inwestycji w sieć oraz wydatków na reklamę. Na koniec 2018 r. chcemy mieć 685 punktów sprzedaży, a nakłady na reklamę, po wzroście o 102 proc. w roku ubiegłym, wzrosną o kolejne 12 proc. – podsumował Komarczuk.[/quote]

W połowie lutego akcjonariusze Fortuna Entertainment Group zdecydowali na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu o wycofaniu akcji spółki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i Praskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Fortuna Entertainment Group to największy operator zakładów wzajemnych w Europie Środkowej. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

Źródło: ISBnews

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.