Fortuna nowym partnerem czeskiego futbolu

Do podpisania niezwykłej umowy doszło za naszą południową granicą. Jeden z czołowych operator zakładów bukmacherskich Fortuna związał się 6-letnią umową sponsorską z Czeskim Związkiem Piłkarskim.

Bukmacher Fortuna będzie wspierać wiele aspektów czeskiego futbolu – krajowy puchar Mol Cup, Super Puchar, a od sezonu 2018/2019 zostanie sponsorem tytularnym ekstraklasy po wygaśnięciu umowy z dotychczasowym partnerem ePojisteni.cz.

„Nazwa Fortuny przewija się od wielu lat w futbolu a w ostatnim roku szukaliśmy drogi do popchnięcia naszego projektu do przodu. Naszym celem strategicznym jest, aby Fortuna stała się praktycznie synonimem piłki nożnej, więc zdecydowaliśmy się zawrzeć ten naprawdę niezwykły kontrakt sponsoringowy.” – powiedział David Vanek, CEO Fortuny.

„Jeśli chodzi o piłkę nożną to bezprecedensowa umowa. W Fortunie zyskaliśmy silnego partnera, który stał się naszym kluczowym partnerem w budowaniu przyszłości czeskiego futbolu. Wierzę, że ta współpraca będzie długa i efektywna.” – stwierdził Miroslav Pelt, przewodniczący Związku Piłki Nożnej Republiki Czeskiej.

Umowa została podpisana na okres sześciu lat, warunki finansowe współpracy między obiema stronami nie zostały jednak ujawnione.

„Dla rozwoju zawodowej piłki nożnej w Republice Czeskiej, współpraca ta ma kluczowe znaczenie. Fortuna wspierała w przeszłości szereg profesjonalnych klubów i dlatego uważamy, że nasza kooperacja będzie efektywna” – powiedział Dusan Svoboda, przewodniczący Związku Piłki Nożnej Republiki Czeskiej.

„Piłka nożna stanowi najważniejszą część naszej działalności, w związku z tym uważam za zupełnie naturalne jest, że będziemy realizować się promocyjnie w tym zakresie. Naszym celem jest nie tylko prezentacja firmy, chcemy przyczynić się do ogólnego rozwoju środowiska piłkarskiego, a nie tylko środowisk zawodowych” – powiedział Vanek.

Piłka nożna jest głównym sportem, który jest obstawiany w Fortunie, stanowi ponad połowę wszystkich zakładów. Liga czeska jest drugim w kolejności najbardziej poszukiwanym obszarem zakładów po angielskiej Premier League.

Źródło: facr.fotbal.cz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.