Fortuna negocjuje nową umowę z Legią

Fortuna po dobrym pierwszym półroczu 2016 liczy na utrzymanie trendu systematycznej poprawy wyników w porównaniu z poprzednimi latami, poinformował ISBnews dyrektor ds. rozwoju Leszek Haba.

Poinformował też, że spółka negocjuje obecnie przedłużenie umowy sponsorskiej z Legią Warszawa, a zakres przyszłej współpracy może się zwiększyć.

Dobre wyniki I półrocza nastrajają nas optymistycznie, ale nie można ich w oczywisty sposób mnożyć przez dwa, aby oszacować cały rok. Należy bowiem pamiętać, że w czerwcu mieliśmy ‚efekt Euro’ i wyniki zaskoczyły nas na plus. Po pierwsze, Polacy grali dłużej niż na poprzednich imprezach, a po drugie, dojście do finału drużyny, która nas pokonała, czyli Portugalii, utrzymywała zainteresowanie wydarzeniem do finału” – powiedział Haba w rozmowie z ISBnews.

Według niego, wydarzenia w kolejnych 6 miesiącach roku, w tym Igrzyska Olimpijskie w Rio nie przyniosły spółce już tak dużych dochodów. „Niemniej zdecydowanie nadal dominują sporty, których rozgrywki trwają praktycznie cały czas jak piłka nożna, tenis, koszykówka. Dobrym okresem dla nas jest także zima, z racji dużej ilości dyscyplin rozgrywanych praktycznie codziennie” – wskazał dyrektor.

Pomimo pewnego optymizmu po pierwszym półroczu, dyrektor nie zdecydował się jednak na oszacowanie wyników za 12 miesięcy. „Nie chcę komentować naszych prognoz i oczekiwań dotyczących całego 2016 r., szczególnie, że mógłbym mówić tylko o rynku polskim. Oficjalnie przedstawiamy bowiem tylko prognozy dotyczące całej grupy, mówiące o wzroście zakładów do 1,01 mld euro” – wyjaśnił.

Czytaj dalej na e-play.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.