Formuła 1, Grand Prix Niemiec – kwalifikacje, 27/07/2019, godz: 15:00

Po dwóch tygodniach oddechu od królowej motorsportu, kierowcy tym razem powalczą o wielką nagrodę Niemiec. Lokalny faworyt kibiców, Sebastian Vettel, nieco rozczarował w ostatnim czasie, a w kuluarach mówi się jakoby jego partner zespołowy miał zająć jego miejsce jako kierowcy numer jeden w zespole Ferrari.

Jak na złość krytykom, pierwszą sesję treningową wygrał właśnie Vettel, mając o 0,255 sekundy lepszy czas od swojego partnera, Charlesa Leclerka. Trzecie miejsce zająć Lewis Hamilton, a czwarte Max Verstappen. O ile forma Ferrari w tropikalnych warunkach nie jest zaskoczeniem, o tyle zastanawia fakt, czy Mercedes zdołał sobie poradzić z chłodzeniem swojej jednostki w bolidach W10.

Inżynierowie srebrnych strzał „skręcają” agregat, aby ich samochód się nie przegrzewał, gdyż grozi to awarią. Z kolei ograniczenie osiągów wpływa na czasy okrążeń. Tak czy inaczej, uważam, że przy dobrej dyspozycji Sebastiana Vettela przed własną publicznością, jest on w stanie zakwalifikować się do wyścigu w Top3.

Typ:

„GP Niemiec kwalifikacje – Top 3 – Sebastian Vettel” – @1.75

Typer: PK (forBET)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *