Formuła 1, Grand Prix Monako – wyścig, 26/05/2019, godz: 15:10

Przed legendarnym wyścigiem o Grand Prix Monako, z pierwszego rzędu do wyścigu wystartuje Lewis Hamilton i Valtteri Bottas. Dla Hamiltona to już 85 Pole Position w karierze. Trzeci w kwalifikacjach Max Verstappen, stracił natomiast do Fina ponad 0.4 sekundy. To niemal przepaść na tym obiekcie.

Wpadkę natomiast zaliczyło Ferrari – zresztą nie pierwszą w tym sezonie. Błędna strategia Włochów doprowadziła do tego, że Charles Leclerc nie przebrnął przez pierwszą część sesji i wystartuje do zawodów z 16 pozycji. Dla wychowanego w Monako zawodnika to tragiczny wynik. Biorąc pod uwagę, że wygrał on trzecią sesję treningową może być rozczarowany wynikiem.

Włosi stratedzy założyli, że czas 21-latka jest wystarczającym, aby awansował on do Q2 i się mocno przeliczyli. Podczas gdy inni kierowcy poprawili swoje wyniki, auto Leclerca stało w garażu.

Zakładając perfekcyjny start obu Mercedesów, słabej postawy Ferrari, tylko czynnik zewnętrzny, jak deszcz, awarie w obu Mercedesach, czy wyjątkowe założenia taktyczne przeciwników mogą pozbawić „Srebrnych Strzał” wygranej.

Typ:

„Zwycięzca – Lewis Hamilton” – @1.33

„Sklasyfikowany w wyścigu – Pierre Gasly – nie” – @4.54

Typer: PK (forBET)

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *