Formuła 1, Grand Prix Azerbejdżanu, 28 kwiecień 2019, godzina 14:10

Po fantastycznym starcie sezonu i zanotowaniu trzech kolejnych dubletów, Mercedes będzie po raz kolejny faworytem do zwycięstwa w zbliżającej się Grand Prix Azerbejdżanu.

Pierwsze trzy wyścigi potwierdziły doskonałą formę „srebrnych strzał”, ekipa gładko wgrała zawody w Australii i Chinach. Jedynie w Grand Prix Bahrajnu można mówić o szczęściu ekipy Mercedesa, bowiem awaria prowadzącego Charlesa Leclerca wyeliminowała go z możliwości walki o wygraną. To było dotychczas jedyne Grand Prix, w którym rzeczywiście było widać przewagę szybkości Ferrari nad Mercedesem.

„Scuderia” planuje wprowadzenie pierwszych poprawek w swoim samochodzie na zbliżające się Grand Prix. Ma to premiować ekipę z Włoch na długiej prostej toru w Baku. Tym niemniej, nie zapominajmy, że na torze istnieje też sekcja kręta w części starego miasta. Tam dominować może ekipa „srebrnych strzał”. W Baku dużą rolę odegrają także opony, ponieważ tor jest gładki i będzie trudno doprowadzić je do optymalnej temperatury. Weźmy także pod uwagę, że przegrzanie ich może automatycznie spowodować utratę tempa wyścigowego.

W takich warunkach bardzo dobrze spisuje się Mercedes, a zakładając ewentualne polecenia zespołowe, Hamilton jest według mnie faworytem tutaj. Nie oczekuję także podobnego scenariusza co w ubiegłym roku.

Typ:

„Zwycięzca wyścigu – Lewis Hamilton” – @2.70

Typer: Piotryna (forBET)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

e-play

Archiwa