Fani Super Bowl chcą legalizacji zakładów

Niemal w przededniu 50. Super Bowl w Stanach Zjednoczonych pojawiły się kolejne ciekawe badania dotyczące poglądu opinii społecznej na legalizację zakładów sportowych.

Według American Gaming Association (AGA) 80% fanów Super Bowl chciałoby zmian w ustawie hazardowej w obszarze zakładów sportowych w USA. 66% ankietowanych uznało, że te kwestie powinny być podejmowane na poziomie państwa, nie stanów. Próba badawcza składała się z 800 zrealizowanych wywiadów między 25 a 28 stycznia.

Tymczasem wyniki innego badania przeprowadzonego przez The Mellman Group pokazują, że 72% ankietowanych uważa, że legalizacja zakładów zwiększyłaby bezpieczeństwo graczy w tym obszarze. 68% przepytanych wskazuje na potencjalne dochody dla budżetu państwa, 67% badanych zauważyło, że przyjemniej ogląda im się mecz, gdy mogą go obstawić u bukmachera.

W Stanach Zjednoczonych wyraźnie następuje liberalizacja poglądów do tej kwestii. Jeszcze do niedawna wyraźnym oponentem legalizacji zakładów było środowisko sportowe. Jednak choćby ostatnie komentarze Adama Silvera, komisarza NBA, który wskazuje na nieuniknioność tego procederu i konieczności wyjścia hazardu z podziemia zwracają uwagę na zmianę kierunku w tym obszarze.

Głosy dotyczące propozycji rozważenia tematu pojawiają się również wśród przedstawicieli NHL, NFL i MLB.

To pierwszy w swoim rodzaju sondaż pokazujący wyraźne poparcie wśród widzów Super Bowl dla liberalizacji regulacji zakładów sportowych„, powiedział Mark Mellman. „Jeśli społeczeństwo pokaże pewną potrzebę zmian, polityka publiczna powinna się do niej dostosować.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.