Europa Środkowo-Wschodnia w centrum uwagi na European Gaming Congress VE

Europa Środkowo-Wschodnia w centrum uwagi na European Gaming Congress VE (Virtual Edition). #EGC2020ve – Branża gier Europy Środkowo-Wschodniej jest w centrum uwagi wielu mediów i wierzcie lub nie, zawsze dzieje się coś wielkiego w tym regionie.

Jeśli chodzi o nasz kraj to:

Nowe dane opublikowane przez ministerstwo finansów, które ujawniły, że chociaż dochody z gier hazardowych spadły od początku roku, nowe produkty pomogły złagodzić spadek w zakresie zakładów online i gier stacjonarnych.

Prognozy zysku brutto z gier dostarczone przez H2 Gambling Capital wykazały, że łączna kwota za rok do 11 czerwca spadnie o 9,5% w porównaniu z danymi z 2019 roku. To znacznie mniej niż przewidywany spadek o 19,6% na wszystkich rynkach UE.

Prognozowany niższy spadek w Polsce wynikał z rozwoju nowo uregulowanych branż, takich jak kasyna online i stacjonarne automaty do gier. Przychody kasyn online wzrosły o 96,7% w ciągu roku do 11 czerwca, dzięki wzrostowi wynikającemu z witryny Total Casino Totalizatora Sportowego.

Dodatkowo as futbolu Robert Lewandowski podpisał umowę inwestycyjną z Movie Games, polskim producentem gier o tematyce sportowej, który zyskał rozgłos podczas blokady koronawirusa. Według Movie Games, Lewandowski zostanie udziałowcem w spółce, która we wrześniu ma ruszyć do tworzenia sportowych gier wideo. Lewandowski powiedział w oświadczeniu wydanym przez Movie Games:

„Widzę ogromny potencjał w tym segmencie”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *