Euroliga, Fenerbahce Stanbuł – Anadolu Stanbuł, 17 maj 2019, godzina 18:00

Dla Turcji, dwa zespoły rozgrywające zbliżający się mecz oznacza, że będą miały po raz pierwszy dwóch reprezentantów w Final Four. Fenerbahce i Efes są najlepszymi drużynami w historii tureckiej koszykówki – wiele razy spotykali się w spotkaniach ligowych i pucharowych, ale ten półfinał oznacza ich pierwsze starcie w europejskich rozgrywkach na tym poziomie.

Bilans bezpośrednich spotkań pomiędzy obiema ekipami jest remisowy w tym sezonie. W 4 rundzie rozgrywek Euroligi ekipa Efes pokonała Fenerbahce 89:83, następnie w rewanżu Fererbahce zdeklasowało rywali, zwyciężając 84:66. Efes z kolei pokonało Fenerbahce w przedsezonowym Pucharze Prezydenta Turcji, a Fenerbahce ograło Efes w meczu Pucharu Turcji.

Finałowe starcie w tym sezonie pomiędzy tymi ekipami powinno faworyzować drużynę Fenerbahce, bazując głównie na ich większym doświadczeniu na tym poziomie rozgrywek. Ekipa Zeljko Obradovicia rozgrywa właśnie piąty z rzędu Final Four. Zawodnicy Efes nie brali w nim udziału od kilkunastu lat, dlatego stawiałbym na wygraną Fenerbahce.

Typ:

„1” – @1.70

Typer: PK (forBET)

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *