EURO 2016 korzystnie wpłynęło na francuski rynek zakładów

Francuski regulator krajowy, ARJEL stwierdził, że sektor zakładów sportowych osiągnął rekordowe wyniki w drugim kwartale 2016 roku.

Suma stawek wniesionych u licencjonowanych operatorów zakładów bukmacherskich wyniosła 585 milionów € w okresie pomiędzy 1 kwietnia a ostatnim dniem czerwca. Jest to aż 73% więcej niż w analogicznym okresie w 2015 roku.

Niewątpliwy wpływ na wynik finansowe miały Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, które odbywały się we Francji pomiędzy 10 czerwca, a 10 lipca. Aż 17% zakładów wniesionych przez graczy w drugim kwartale 2016 roku dotyczyło tego wydarzenia.

Całkowie przychody z zakładów bukmacherskich w tym okresie wzrosły rok do roku aż o 45% i osiągnęły wartość 91 milionów € (57% tej kwoty jest związane z piłką nożną).

Znaczny zwrot zaobserwowano również podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, które wygenerują dla branży bukmacherskiej znacznie większe kwoty niż IO w Londynie w 2012 roku. Suma stawek osiągnęła wartość 33,9 mln € (cztery lata temu tylko 19,2 mln €). Przychody bukmacherów związane z tą imprezą według szacunków ARJEL wzrosły dwukrotnie z 3,3 mln € do 6,9 mln €.

Źródło: iGamingBusiness

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.