EGBA: Wielka Brytania i UE muszą uzgodnić zasady dotyczące danych cyfrowych po Brexicie

Organizacja branżowa z siedzibą w Brukseli, European Gaming and Betting Association (EGBA), ostrzegła Unię Europejską i rząd Wielkiej Brytanii, że obecne ustalenia dotyczące Brexitu niosą ze sobą problemy operacyjne i biznesowe dla sektora gier hazardowych online.

Chociaż Wielka Brytania i UE uzgodniły umowę handlową po Brexicie, EGBA stwierdziło, że warunki nie zapewniają ochrony hazardu online, odzwierciedlając obawy szerszych sektorów cyfrowych.

W szczególności EGBA podkreśla obawy branży związane z zarządzaniem przepływem danych, w którym Wielka Brytania i UE muszą uzgodnić długoterminowe wzajemne ustalenia, aby utrzymać aktualne standardy operacyjne.

„Chociaż istnieje umowa przejściowa dotycząca dalszego przekazywania danych między obiema jurysdykcjami, wygaśnie ona za mniej niż 6 miesięcy i nie ma pewności, co będzie dalej”

– poinformowała EGBA w swoim oświadczeniu.

Brak zarządzania przepływem danych ujawni szereg komplikacji dla firm hazardowych online i ich dostawców łańcucha wartości, które wyjdą na jaw w najbliższej przyszłości.

Pojawia się kolejna obawa, czy Wielka Brytania będzie nadal przestrzegać i egzekwować przestrzeganie przez swoje firmy cyfrowe warunków przechowywania danych i prywatności użytkowników w rozporządzeniu UE RODO.

Sekretarz generalny EGBA Maarten Haijer podkreślił, że zasady i zarządzanie danymi transgranicznymi stały się „najbardziej niepokojącą nierozstrzygniętą kwestią Brexitu”.

„Bez długoterminowej umowy, która zapewnia płynny przepływ danych, firmy hazardowe online działające w obu jurysdykcjach musiałyby między innymi zdecydować, gdzie najlepiej zlokalizować swoje centra danych, aby zapewnić jak najmniej zakłóceń w ich codziennej działalności. Niezależnie od wszelkich przyszłych umów dotyczących przepływu danych między obiema jurysdykcjami, zachęcamy każdą firmę z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która chce kontynuować działalność w UE, do przystąpienia do kodeksu postępowania EGBA w zakresie ochrony danych w celu wykazania pełnej zgodności z RODO ”

– stwierdził Haijer.

Haijer ostrzegł, że UE i Wielka Brytania muszą zagwarantować dostosowanie, biorąc pod uwagę ogromną liczbę przedsiębiorstw cyfrowych przeprowadzających transakcje między obiema jurysdykcjami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *