E-toto i PZBuk z problemami

W związku z problemami jakich doświadcza firma SBTech, która zajmuje się dostarczaniem platformy dla zakładów sportowych na całym świecie, strony polskich bukmacherów E-toto i PZBuk nie działają!

Z informacji jaki uzyskaliśmy, wygląda na to, że u dostawcy technologii bukmacherskich, obsługującym kilkadziesiąt firm, doszło do bardzo rozległej awarii technicznej, przez co żadna z firm, które współpracują z SBTech nie działa.

Wchodząc bezpośrednio na stronę operatora, firmy SBTech, czeka na nas czarny ekran z następującym komunikatem: Under Maintenance. We’re currently upgrading the site. Please try again shortly.

W związku z awarią SBTech na stronach E-toto znajdziemy komunikat o podobnej treści: „Under maintenance. We’re making some improvements please try again shortly” a na PZBuk „Przerwa techniczna. Z uwagi na prowadzone prace modernizacyjne, nasze zakłady sportowe są niedostępne. Zapraszamy wkrótce”.

Wczesne spekulacje sugerowały, że SBTech padło ofiarą hakowania danych, których niedawno stał się bukmacher BetUS na licencji Curacao, chociaż strona ta nadal działa. Podejrzenie koncentrowało się również na możliwym ataku rozproszonej odmowy usługi (DDoS), który tradycyjnie stosuje się wobec bukmacherów podczas lub bezpośrednio przed rozpoczęciem dużej imprezy sportowej. Jednak pandemia COVID-19 oznacza, że ​​praktycznie nie ma już wydarzeń sportowych w kalendarzu, więc aspekt „tykającego zegara” ataku DDoS to raczej nie jest.

Późniejsze raporty wskazywały, że SBTech zamknął swoje serwery z powodu nieokreślonego cyberataku, który mógł być przeznaczony do kradzieży danych firmy, a następnie okupu skradzionych informacji z powrotem do firmy, podobnie jak w przypadku BetUS. Jednak SBTech podobno twierdzi, że jego dane zostały odpowiednio zaszyfrowane, a zatem jego głównym celem jest przywrócenie systemów, aby klienci SBTech mogli wrócić do biznesu.

Z jednej z informacji jednak wynika, że SBTech „przestawił swoje systemy offline jako środek ostrożności w odpowiedzi na cyberatak – zawieszając wszystkich internetowych bukmacherach korzystających z platformy”.

Przypomnijmy, że SBTech jest w trakcie przejęcia przez DraftKings, którego celem jest wprowadzenie własnej technologii zakładów sportowych. DraftKings przygotowuje się obecnie do pierwszej oferty publicznej pomimo utrzymującej się niepewności na rynku spowodowanej pandemią COVID-19, a zatem jakiekolwiek przedłużające się przestoje dzięki nowej technologii zakładów nie wzbudzą zaufania inwestorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.