DraftKings stał się autoryzowanym partnerem MLB.

Dopiero co podpisana wieloletnia umowa umożliwia DraftKings zwiększenie oferty zakładów na tamtejszym rynku.

Dzięki temu, DraftKings otrzyma prawa do korzystania z oficjalnych danych MLB wraz z marką MLB i logo MLB w ramach produktu zakładów sportowych. Dodatkowo, firma skupi się maksymalnie na ofercie zakładów na żywo, a także udostępnieniu jak największej liczby opcji do gry w czasie trwania zdarzenia. Taki plan marketingowy podyktowany jest faktem coraz to większej popularności zakładów na żywo wśród amerykańskich graczy.

W oficjalnym oświadczeniu dotyczącym umowy DraftKings przekazał, że plan współpracy z MLB, bazuje na wykorzystaniu potencjału integracji oficjalnych danych i technologii w sporcie. W maju w  jednym z artykułów okazało się, że NBA i MLB wykorzystały swojego oficjalnego dostawcę danych, Sportradar US, aby wprowadzić uczciwe prowizje od operatorów. Raport sugerował, że wielu operatorów, którzy zakupili oficjalny kanał danych od Sportradar, czyli Betradar, otrzymało nowe warunki współpracy przed play-offami NBA. CO więcej, bukmacherzy zostali poinformowani, że będą musieli uiścić dodatkową opłatę licencyjną w wysokości 0,25% od zakładów na MLB za dostęp do oficjalnych danych ligi.

Ezra Kucharz, dyrektor ds. Biznesowych w DraftKings, skomentowała podpisanie umowy: „Ta umowa mówi o zaangażowaniu, jakie mamy wobec naszych klientów i lig sportowych, zapewniając jednocześnie, że firma stanie się najbezpieczniejszym i najbardziej interesującym bukmacherem w USA”.

Z kolei wiceprezes MLB, Kenny Gersh, powiedział: „Wzmocnione przez nasze wspólne zaangazowanie do napędzania innowacji na amerykańskim rynku zakładów sportowych, narzędzia dostarczane do DraftKings – w tym szybkie, bogate i niezawodne kanały danych oraz znaki towarowe marki MLB – będą miały kluczowe znaczenie dla tworzenia nowych sposobów użytkowania i łączenia się z naszym sportem. ”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.