Dlaczego Bet365 dominuje na wielu rynkach bukmacherskich?

Bet365 to jeden z czołowych bukmacherów na świecie, mający pozycję hegemona na wielu rynkach w Europie. Dlaczego tak się dzieje i czemu firma zawdzięcza tak dobre rezultaty? Przyczyn takiego stanu rzeczy dopatrywał się Graham Carrick.

Najprostszym wytłumaczeniem byłoby wskazanie na szeroką ofertę bukmacherską, wysokie kursy oraz dużą liczbę transmisji live. To wszystko musi jednak z czegoś wynikać. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat firma niezwykle dynamicznie wkroczyła na rynek włoski i irlandzki, gdzie w krótkim czasie zajęła czołowe pozycje rynkowe. Jakie zatem czynniki wskazuje Graham Carrick?

1. Działanie tylko w sferze online

stoke_bet365shirtBet365 nie posiada żadnych stacjonarnych punktów bukmacherskich, w przeciwieństwie do innych podmiotów mających duże udziały w Wielkiej Brytanii (m.in. Ladbrokes Coral, Paddy Power, czy William Hill). Tym samym Bet365 musiał skupić się na dostarczeniu klientowi wysokiej jakości usług w kanale online, ponieważ jest to jedyny kanał na którym może zarabiać. UI i UX i ogólna wydajność internetowa jest według wielu badań na najwyższym poziomie spośród platform bukmacherskich. W przeciwieństwie do największych konkurentów Bet365 ma zatem dużą przewagę aktywnych użytkowników. Trzeba jednak przyznać, że pojawia się zarzut, że firma swobodnie funkcjonuje w tzw. „szarej strefie” na niektórych rynkach.

2. Własna platforma technologiczna

W przeciwieństwie do większości bukmacherów, które modyfikują platformy takiej jak Playtech na własny użytek, Bet365 posiada własną platformę przy której pracują setki osób w biurze w Stoke. Pozwala to na szybsze reagowanie na innowacje rynkowe i wprowadzanie modyfikacji w platformie bez spoglądania na dostawców zewnętrznych.

3. Działania globalne

Bet365 to firma globalna posiadająca ogromną liczbę graczy od Brazylii do Indii. Oznacza bet365_trafficto, że koszty platforma generuje nie na jednym lub dwóch rynkach, lecz prowadzi działania na na całym świecie. Prowadzi to do problemów lokalizacyjnych, ale poprzez zatrudnianie lokalnych pracowników dla każdego rynku lub języka jest to problem łatwy do rozwiązania.

4. Firma prywatna

Większość innych firm bukmacherskich jest własnością publiczną przez co na decyzje wpływ mają akcjonariusze którzy, że nie zawsze mają wielką wiedzę na temat biznesu. Z CEO, który jest właścicielem firmy, Bet365 może wejść na rynki przy znacznie większej swobodzie decyzyjnej.

Graham Carrick jako potencjalnego głównego konkurenta dla Bet365 wskazuje firmę Sky Bet, która posiada kilka z wymienionych powyżej cech. Jak zatem Carrick prognozuje przyszłość głównego konkurenta oraz samego Bet365? O tym przeczytacie tutaj.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.