Decyzja podatkowa Włoch jest niekorzystna dla Betfair

Betfair

Decyzja włoskiej agencji celnej i monopolistycznej ADM w sprawie zastosowania tymczasowego podatku obrotowego od zakładów sportowych w tym kraju postawiła operatora giełdy zakładów Betfair w bardzo ciężkiej sytuacji. Operatorowi giełdy pozostało niewiele opcji na rynku włoskim.

Betfair szybko zakwestionował wprowadzenie przez Włochy tymczasowego 0,5% podatku obrotowego na wszystkie branże zakładów sportowych zeszłego lata, argumentując, że jego giełda zakładów nie byłaby w stanie działać, gdyby podatek był nakładany na zakłady.

Dodał, że w połączeniu z istniejącymi podatkami od zakładów i przedsiębiorstw, nowy podatek spowoduje, że giełda będzie musiała liczyć się z całkowitą stawką podatkową w wysokości 111 procent.

Wezwał do zmiany podatku tymczasowego na dodatkowe 3% stawki podatku od GGR lub obliczania go na podstawie prowizji za wymianę, a nie od zakładów.

ADM wydał teraz interpretację, że w przypadku giełd zakładów podatek obrotowy powinien być obliczany od „sumy różnic wszystkich kwot między zakładami i wygranymi, pomniejszona o podatek od zakładów, obliczony dla każdego indywidualnego rynku”.

Decyzja oznacza, że wygrywający gracze na giełdzie Betfair będą musieli stawić czoła wyższym prowizjom, a niektórzy będą nawet musieli zapłacić więcej podatków niż ich wygrane netto.

Betfair, który ma 96 procent włoskiego rynku giełd bukmacherskich, powiedział, że decyzja poważnie zaszkodzi konkurencyjności i atrakcyjności jego produktu.

Włoscy operatorzy Lottomatica, Goldbet i Sisal również wnieśli odwołania od podatku obrotowego od zakładów sportowych do sądu administracyjnego w Rzymie, ale ich odwołania zostały odrzucone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *