Czy urzędy celne wreszcie odpuszczą graczom?

Jak mówi przysłowie: „jedna jaskółka wiosny nie czyni” ale przyznacie, że jest to przyjemniejszy ptaszek od stada sępów krążących na niebie.

Od wielu miesięcy opisujemy absurdalną sytuację ścigania graczy, którzy robili przelewy do jednego z internetowych bukmacherów. Właściwie słowo „gracz” jest tutaj użyte trochę na wyrost i jest to bardziej skrót myślowy gdyż jak pisaliśmy w tekście: „Przelewy od bukmachera nie są dowodem gry!” urzędy celne poza dowodami przelewów (nie do końca jasne jest w jaki sposób zdobytych) robionych przez ściganych do bukmachera nie mają żadnych innych dowodów ani na grę ani na miejsce, w którym była prowadzona.

Jak pokazują wyroki niektórych sądów nawet udowodnienie gry u zagranicznego bukmachera z terytorium Polski nie może być podstawą do penalizacji zachowania. Jak bowiem pisaliśmy w: „Uczestniczenie w zagranicznych zakładach przez Internet nie jest karalne” osoba zawierająca zakład wzajemny czy uczestnicząca w grze losowej organizowanych przez podmiot mający siedzibę za granicą i oferujący tego rodzaju zakłady lub gry za pośrednictwem prowadzonej przez siebie strony internetowej „uczestniczy” w tym zakładzie czy grze poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.

Dochodziło również do tak absurdalnych sytuacji jak ściganie osoby, która wpłaciła na konto bukmachera 35 pln w ciągu trzech lat! Patrz: „Wpłacił 35 złotych w ciągu 3 lat [absurdy ustawy hazardowej]”.

Niedawno jednak pojawiła się wspomniana już jaskółka. Otóż jeden z użytkowników forum.bukmacherskie.com zamieścił skan pisma, które otrzymał z urzędu celnego w Poznaniu. Pismo to postanowienie o umorzeniu dochodzenia! Chyba po raz pierwszy urząd celny poszedł po rozum do głowy i zanim naraził pieniądze podatników na długotrwałe batalie sądowe sam doszedł do wniosku, że takie dowody to żadne dowody i umorzył postępowanie: „wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia czynu”. Czekamy na kolejne jaskółki z nadzieją, że inne urzędy celne pójdą tą niewątpliwie słuszną drogą.

bukumorz

Źródło pisma: forum.bukmacherskie.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.