Czy eSport utrzyma tak silny wzrost?

Zawody eSportowe stały się bardziej popularne od początku 2020 roku, ale czy ta popularność utrzyma się, gdy sport wróci do telewizji?

 

W ostatnich latach eSport stał się fenomenem w branży gier. Przekształcił się w ogromne areny, na które wyprzedawane są wszystkie bilety, wielu nastolatków uczynił milionerami, zanim jeszcze ukończyli szkołę. Co więcej niektórzy nawet lobbują, aby eSport stał się częścią Igrzysk Olimpijskich!

Cała uwaga została skoncentrowana na eSportcie w ostatnim czasie, w odpowiedzi na zawieszenie czy anulowanie rozgrywek z powodu korona wirusa. Pozbawieni możliwości oglądania normalnych zawodów sportowych, fani sportu zwrócili się w kierunku eSportu, aby uzyskać choć trochę z zawieszonych emocji. Ogólnie rzecz biorąc, dla wielu kibiców eSort stał się w tym czasie rajem, w którym mogli oglądać nieprzewidywalną akcję, a nawet wspierać swoje drużyny. To drugie jest możliwe, ponieważ niektóre elitarne drużyny sportowe oficjalnie rekrutowały profesjonalnych graczy do reprezentowania ich w turniejach e-sportowych.

 

eSport przyciągnął również rynek gier hazardowych

Wielu fanów sportu lubi stawiać na swoją ulubioną drużynę i dobrze się przy tym bawić. Jednak rynek zakładów bukmacherskich także został sparaliżowany z uwagi na ostatnią przerwę w rozgrywkach sportowych. eSports był już częścią oferty zakładów bukmacherskich w niektórych firmach, ale w czasie pandemii coraz więcej kasyn online i stron bukmacherskich zaczęło oferować te, bądź co bądź,  nowe możliwości w zakładach bukmacherskich. To wzbudziło zainteresowanie ludzi, którzy lubią stawiać na wszelkiego rodzaju sporty. Obecnie wszystkie firmy legalnie działające na terenie naszego kraju mają w ofercie eSport. W czasie zawieszenia normalnych rozgrywek, eSport zyskał także wiele nowych marketów, możliwych do postawienia.

 

Czy eSport będzie kontynuował rozpęd?

eSport rozwija się w znaczącym tempie od prawie dekady. Ostatnie miesiące spowodowały jednak dalszy wzrost tego trendu dzięki większej liczbie fanów sportu, a także osobom, które nie klasyfikują się jako fani sportu.

Szanse na to, że każdy nowy widz wyłączy eSport po powrocie ulubionej drużyny sportowej, są prawie niemożliwe. Sportowe zaciemnienie przyciągnęło wielu nowych fanów, a pewna ich część prawdopodobnie będzie nadal obserwować elektroniczne zmagania. Oznacza to, po odmrożeniu rozgrywek klasycznych, wielu fanów sportu zostanie także przy śledzeniu eSportu. Ostatnie wydarzenia sprawiły, że eSport przyspieszył o kilka miesięcy, a nawet rok lub dwa (pod względem oglądalności, która następnie przekształca się w sponsorów itp.).

 

Inne powody, dla których eSport będzie się rozwijał

Istnieją inne powody, dla których eSports raczej nie straci swojego tempa, takie jak:

  • Dostęp do Internetu stale rośnie
  • Strony z transmisjami, takie jak Twitch, również zyskują na popularności
  • Dzięki tym grom dorastały młode pokolenia
  • Tworzone są kanały e-sportowe
  • Większość graczy to profesjonalni pracownicy po trzydziestce (nie tak jak myślisz!)
  • Areny eSport są budowane w popularnych miejscach, takich jak Las Vegas

 

Sprawdź także nasze pozostałe artykuły dotyczące eSportu -> TUTAJ <-

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *