Cracovia – GKS Tychy 04 kwiecień, godzina 20:00

W Krakowie drugie finałowe spotkanie pomiędzy GKS-em Tychy a Comarch Cracovią. W rywalizacji do czterech zwycięstw, prowadzą broniący tytułu tyszanie 1:0.

W pierwszym meczu o złoto Polskiej Hokej Ligi mistrzowie Polski pokonali Cracovię 2:1 po trzech dogrywkach, a gola na wagę zwycięstwa strzelił Alex Szczechura, który w tegorocznych play-offach po raz trzeci rozstrzygnął o losach spotkania.

Początek rywalizacji znakomicie rozpoczęli krakowianie, którzy już po 16 sekundach objęli prowadzenie. Cracovia w pierwszej tercji dominowała niemal we wszystkich aspektach gry i nie było dla nich straconych krążków. Trójkolorowi ruszyli jednak do odrabiania strat i w drugiej tercji zdołali doprowadzić do wyrównania. W trzeciej odsłonie dogrywki goście zmarnowali rzut karny, a chwilę później stracili bramkę i przegrali pierwsze starcie.

Pierwsze spotkanie pokazało, że rywalizacja o mistrzostwo Polski zapowiada się bardzo wyrównana. Stawiam, że w dzisiejszym meczu gospodarze wygrają i padnie poniżej 5.5 goli po kursie 3.75.

TYPER: Robert Madzia z Superbet