ComeOn wycofał się z rynku brytyjskiego

ComeOn wycofał się z rynku brytyjskiego, powołując się na „bardzo konkurencyjny” charakter tego sektora i malejącą „symboliczną wartość” brytyjskiej licencji.

Maltańska firma, która posiada licencję brytyjską od 2014 r. na marki takie jak ComeOn, MobileBet i Get Lucky powiedział dziś, że wycofuje się z rynku UK, aby skupić się na „bardziej sprzyjających” jurysdykcjach.

„Wielka Brytania jest bardzo konkurencyjnym dojrzałym rynkiem, a ryzyko finansowe jest ogromne”, powiedział CEO ComeOn, Lahcene Merzoug.

„Gdy widzisz jak konkurenci otrzymują wysokie grzywny, powoduje to niepewność, mimo że sami nigdy nie mieliśmy żadnych naruszeń. Jednocześnie brytyjska licencja na gry straciła swoją symboliczną wartość. Wcześniej musiałeś mieć brytyjską licencję, jeśli byłeś poważną firmą. Dziś mamy licencje na wielu rynkach europejskich, a ponieważ Wielka Brytania nigdy nie była dla nas szczególnie dużym rynkiem, warto skupić się na innych jurysdykcjach ”dodał Merzoug.

ComeOn ma obecnie licencje na gry w Szwecji, Danii, Malcie i Szlezwiku-Holsztynie, a także licencję na zakłady w Polsce (PZBuk).

Firma odwołuje się obecnie od kilku kar nałożonych przez szwedzkiego regulatora za oferowanie zakładów na wydarzenia z udziałem graczy poniżej 18 roku życia.

ComeOn to najnowsza firma, która wycofuje się z rynku UK, dołączając do takich marek jak Betsson i 188Bet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.