Co robić w weekend w czasie pandemii

Co robić w weekend, żeby nie wydawać dużo pieniędzy i dobrze się bawić? Jest wiele wspaniałych rzeczy do zrobienia, które pomogą Ci się dobrze bawić, odprężyć i cieszyć weekendem, maksymalnie wykorzystując swój wolny czas. Niektórzy ludzie wolą spędzać czas na łonie natury, podczas gdy inni zostają w domu z rodziną.

To dobry pomysł, aby spróbować czegoś nowego, jak gra casino online. Hazard w czasie pandemii daje szansę na uzyskanie pozytywnych emocji i zarobienie niewielkiej (lub dużej) sumy pieniędzy. Ponadto zawsze możesz skorzystać z trybu demo, aby dobrze się bawić i uzyskać dawkę emocji bez ryzyka. W tym artykule zebraliśmy wiele innych ciekawych pomysłów, które sprawią, że Twój weekend będzie niezapomniany.

Indywidualne preferencje mają fundamentalne znaczenie

Wybór wypoczynku i rozrywki w weekend zależy od wielu czynników. Na przykład może to być wiek, charakter, temperament, nastrój, stan cywilny, poziom dochodów, miejsce zamieszkania i stan psychiczny osoby. Niektórzy chcą odpocząć od pracy lub szkoły, a inni potrzebują zastrzyku adrenaliny. Ponieważ każdy jest inny, nie ma jednego szablonu na idealny weekendowy wypad dla każdego. Istnieje jednak kilka rodzajów rekreacji, na podstawie których należy sporządzić program rozrywkowy:

 • zabawne i hałaśliwe imprezy z udziałem bliskich znajomych i przyjaciół;
 • wieczory edukacyjne, muzyczne i twórcze;
 • aktywne, sportowe i ekstremalne wędrówki;
 • relaksujący weekend na przyjemny pobyt;
 • towarzyski weekend na komunikację i znajomości.

Przed dokonaniem wyboru powinieneś pomyśleć o swoim własnym stanie psycho-emocjonalnym i własnych pragnieniach. Czasami pragniemy spokoju i jesteśmy sami ze sobą – przychodzą nam na myśl myśli filozoficzne i nostalgiczne wspomnienia. Jednak w niektórych przypadkach lepiej wyjść ze swojej zwykłej strefy komfortu i spróbować czegoś radykalnie nowego, aby uzyskać pozytywny ładunek emocji. Niektórzy uważają, że jakość wypoczynku zależy od czasu i pieniędzy, ale tak nie jest. Wszystko ogranicza tylko twoje pragnienie i wyobraźnia. Na przykład w total nie trzeba wydawać pieniędzy – wystarczy skorzystać z jednego z bonusów, aby zacząć grać.

Najlepsze pomysły na fajny weekendowy wypad

Masowe zamykanie obiektów kulturalnych i odwoływanie koncertów nie są powodem do zniechęcenia. Nawet w murach domu możesz się zrelaksować, dobrze się bawić, nabrać pozytywnych emocji, a także opanować nowe umiejętności i nauczyć się wielu nowych rzeczy. Obejrzyj ekscytujący serial telewizyjny, popraw swój angielski, opanuj nowy zawód, uprawiaj sport – wszystko to można zrobić bez wychodzenia z domu. Poniżej lista najciekawszych zajęć weekendowych, nawet w obliczu pandemii:

 • Przeczytaj książkę, posłuchaj audiobooka lub obejrzyj wideo z przedstawienia teatralnego w Internecie. Czytanie i teatr to nieskończone światy, które nigdy się nie nudzą.
 • Graj w gry planszowe lub karty ze znajomymi, przy okazji można to zrobić w wirtualnym klubie.
 • Przygotuj coś pysznego według wykwintnej receptury — być może odkryjesz nowe talenty kulinarne.
 • Zadbaj o swój wygląd, zadbaj o skórę, zmień fryzurę lub zmień stylizację.
 • Uprawiaj sport, używając aplikacji na telefon lub filmów z YouTube.
 • Napisz lub zadzwoń do starych znajomych, z którymi nie rozmawiałeś przez długi czas — być może ktoś długo o Tobie myślał, ale waha się, czy zadzwonić jako pierwszy.
 • Zdefiniuj listę nowych celów życiowych i zrób szczegółowy plan. Czasami życie wymaga zmiany, a takie zmiany zwykle zawsze prowadzą do lepszego.

Jednym ze sposobów na relaks w gronie przyjaciół są konkursy. W internecie jest wiele kreatywnych pomysłów, takich jak wieczór kulinarny. Zaplanuj przygotowanie pysznego posiłku i zbierz przyjaciół u siebie (lub odwiedź jednego ze znajomych). Jeśli nie lubisz gotować i nie chcesz uczestniczyć w spotkaniach kulinarnych, nadal istnieje ciekawa opcja wypoczynku. Na przykład gra mafijna może stać się rodzajem szkolenia biznesowego dla Ciebie i Twoich znajomych. To już nie tylko zabawa, ale psychologiczna gra fabularna.

Powiedz nie kanapie i leniwemu stylowi życia

Nie trać dnia na spanie do obiadu, jedzenie wysokokalorycznych potraw i oglądanie programów telewizyjnych siedząc na kanapie. Wiele osób usprawiedliwia ten rodzaj odpoczynku tym, że są bardzo zmęczeni po ciężkim tygodniu pracy. W rzeczywistości zasługujesz na więcej niż leżenie nieruchomo na kanapie. Wczesne wstawanie i spacery po parku będą dużo bardziej korzystne dla zdrowia i diety, a także dodadzą energii na cały tydzień.

Trudno sobie wyobrazić nasze życie bez nowoczesnych gadżetów: rozmów, zdjęć, internetu, wielu programów do pracy i rozrywki. Tak, są potrzebne, ale czy nie spędzamy nad tym zbyt wiele czasu? Daj odpocząć smartfonowi również w weekend, zostaw gadżety i ciesz się prawdziwym życiem. Ostrzeż rodzinę i przyjaciół, kiedy możesz zadzwonić, a następnie znajdź interesującą książkę lub wykonaj inne interesujące zadanie. Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami, a Twój weekend będzie wspaniałym wspomnieniem na cały tydzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.