Ciąg dalszy sprawy Dania – Unibet

Nad kwestią, o której redakcja E-PLAY informowała już wczoraj pochylił się serwis WP SportoweFakty. Autor dotarł do wypowiedzi przedstawicieli Urzędu Celnego w Gdańsku, który zajął się sprawą reklamy Unibet na spodenkach duńskich szczypiornistów:

Urząd Celny w Gdańsku podjął czynności, które mają na celu wyjaśnienie kwestii prezentowania treści zabronionych umieszczonych na strojach reprezentacji Danii podczas meczu Dania – Rosja w ramach turnieju Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej 2016 – powiedział mł. asp. Marcin Daszko, rzecznik prasowy Izby Celnej w Gdyni.

Zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy o grach hazardowych, dopuszcza się informowanie o sponsorowaniu przez podmiot prowadzący działalność wyłącznie w zakresie przyjmowania zakładów wzajemnych albo tę działalność łącznie z inną działalnością nie podlegającą ograniczeniom w zakresie reklamy, promocji lub informowania o sponsorowaniu – wyłącznie przez prezentowanie informacji zawierającej nazwę lub inne oznaczenie indywidualizujące sponsora. Możliwość taka dotyczy wyłącznie podmiotów posiadających zezwolenie wydane przez Ministra Finansów na przyjmowanie zakładów wzajemnych. Spółka, której nazwa umieszczona jest na strojach duńskich sportowców nie posiada tego rodzaju zezwolenia – dodał Marcin Daczko.

Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. – W tym przypadku rozpowszechnianie tego rodzaju treści na terytorium Polski jest zabronione. Kwestia pociągnięcia do odpowiedzialności osób, które dopuściły się czynu zabronionego zostanie wyjaśniona w wyniku prowadzonego postępowania – zakończył rzecznik prasowy Izby Celnej w Gdyni w rozmowie z WP SportoweFakty.

Czytaj całość na WP SportoweFakty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.