Chcesz założyć firmę bukmacherską?

Jeżeli jeśli jesteś zainteresowany urządzaniem zakładów wzajemnych w punktach stacjonarnych lub przez internet, podmiot chcący to zrobić musi uzyskać stosowne zezwolenie, wydawane przez Ministerstwo Finansów.

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że sprawę można załatwić dwu drogowo:

  • umawiając wizytę w urzędzie
  • listownie

Pojęciem zakładów wzajemnych w Polsce nazywamy zakłady o wygrane pieniężne lub rzeczowe, polegające na odgadywaniu wyniku zdarzenia. Mogą to być wydarzenia sportowe, polityczne, wyścigi konne oraz sporty wirtualne.

Aby jednak móc oferować tego typu wydarzenia w swojej ofercie, podmiot musi złożyć stosowny wniosek do Ministerstwa Finansów. Zezwolenie takie jest udzielane na prowadzenie określonej liczby punktów przyjmowania zakładów lub wykorzystywanie określonej liczby stron internetowych.

Przyjmowanie zakładów wzajemnych jest dozwolone  wyłącznie w punktach przyjmowania zakładów lub poprzez Internet na zasadach i warunkach określonych w zatwierdzonym regulaminie i udzielonym zezwoleniu. Ponadto na zasadach wynikających z przepisów ustawy o grach hazardowych w Polsce. Ponadto działalność taka może być prowadzona pod warunkiem ustanowienia przedstawiciela albo w formie oddziału.

Ubiegać się o zezwolenie na przyjmowanie zakładów wzajemnych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej mogą wyłącznie spółki, które udokumentują zgodność działania spółki z właściwymi przepisami. Wszelkie formalności związane z otwarciem spółki trwają przynajmniej sześć miesięcy.

Wszelkie sprawy związane z prowadzeniem firmy bukmacherskiej załatwić można w Ministerstwie Finansów, natomiast szczegóły wymaganych dokumentów znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.