Charytatywny gest BET365

Najbardziej rozpoznawalny internetowy operator zakładów sportowych – Bet365 wspomógł kwotą ponad 400 tysięcy funtów fundację charytatywną GambleAware. Organizacja po raz pierwszy w w historii poprzez swoją stronę internetową opublikowała listę darczyńców.

GambleAware jest niezależną organizacją charytatywną, której zadaniem jest finansowanie badań, edukacji i usług terapeutycznych, aby zmniejszyć liczbę szkód związanych z hazardem w Wielkiej Brytanii.

Bet365 przekazało 434 tys. £ na GambleAware w pierwszym kwartale 2018/19, według pierwszego publicznego raportu charytatywnego na temat wkładów operatorów.
Organizacja charytatywna opublikowała po raz pierwszy darowizny od operatorów na swojej stronie internetowej, aby umożliwić większą przejrzystość, zobowiązując się podwoić roczne wydatki do 16 milionów funtów w każdym z kolejnych dwóch lat.

Finansowanie zostanie podzielone między obszary: badań i oceny – które otrzymają 9,8 miliona funtów w ciągu najbliższych dwóch lat; edukacja, która otrzyma 5,6 miliona funtów; leczenie, które dostanie 14,3 miliona funtów.

Dyrektor generalny firmy GambleAware, Marc Etches, powiedział:

[quote style=”1″ ]”Chciałbym bardzo jasno powiedzieć, dlaczego publikujemy po raz pierwszy firmy, które przekazały nam darowiznę. Głównym powodem tego jest to, że jako organizacja charytatywna musimy być tak przejrzyści, jak to tylko możliwe, jeśli chodzi o to skąd pochodzą nasze fundusze. To jest nasz główny cel, aby to zrobić. Jesteśmy bardzo ambitni, podwajając nasze wydatki w bieżącym roku do 16 milionów funtów z 8 milionów funtów, które wydaliśmy w każdym z ostatnich dwóch lat. Ważne jest, aby branża zrozumiała, jak zamierzamy wydać te pieniądze w najbliższym czasie.”[/quote]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.