Caesars rozwiał obawy antymonopolowe dotyczące wykupu Williama Hilla

Caesars

Caesars Entertainment poinformował w poniedziałek, że firma wyjaśniła wszelkie federalne obawy antymonopolowe dotyczące przejęcia za 3,7 miliarda dolarów brytyjskiego giganta zakładów sportowych William Hill.

W oświadczeniu Caesars poinformował również, że zarówno Mississippi Gaming Commission, jak i West Virginia Lottery podpisały zgody. Nadal wymagane były zezwolenia od organów nadzoru gier w Nevadzie, New Jersey, Mississippi i Pensylwanii. Caesars powiedział, że ma nadzieję zamknąć transakcję do końca marca 2021.

Caesars, który prowadzi ponad 50 lokali hazardowych w 16 stanach, jest właścicielem 20% udziałów w William Hill US, amerykańskiej spółce zależnej brytyjskiej firmy w ramach poprzedniej umowy.

William Hill US prowadzi 12 markowych punktów bukmacherskich w obiektach Caesars w Nevadzie, Iowa i New Jersey. William Hill zmieni nazwę na dodatkowe zakłady bukmacherskie Caesars i uruchomi aplikację mobilną Caesars Sports Book by William Hill w Indianie, Pensylwanii, New Jersey i Nevadzie.
W zeszłym miesiącu akcjonariusze William Hill głosowali za fuzją.

Caesars poinformował w poniedziałkowym oświadczeniu, że doszło do zakończenia okresu oczekiwania na mocy ustawy Hart-Scott-Rodino Antitrust Improvements Act z 1976 r. Ponadto transakcja wymaga ostatecznej zgody angielskiego Sądu Najwyższego oraz aprobat administracyjnych innych agencji amerykańskich.

William Hill US z siedzibą w Las Vegas ma ponad 170 punktów sprzedaży detalicznej w 13 stanach i ma 29% udział w rynku amerykańskich zakładów sportowych. Większość bukmacherów Williama Hilla nie jest związanych z budynkami Caesars. Firma zatrudnia ponad 400 osób.

Analitycy twierdzą, że transakcja może dodać około 2,5 miliarda dolarów wartości akcji firmie Caesars, która obecnie zarządza 54 nieruchomościami oferującymi gry w 16 stanach USA.

Akcje Caesars, notowane na Nasdaq, zamknęły się w poniedziałek po cenie 73,64 USD, co oznacza spadek o 2,20 USD o 2,90%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.