Caesars planuje przejęcie William Hilla

Amerykański gigant gier hazardowych Caesars Entertainment Inc. przedstawił szczegóły swojej możliwej oferty kupna bukmachera William Hill. Potentat hazardowy ma zamiar złożyć ofertę o wartości 2,9 miliarda funtów za przejęcie bukmachera.

W ramach oferty Caesars zapłaci 272,0 pensów za każdą akcję Williama Willa, a operator ujawni również, że zakończył badanie due diligence i w razie potrzeby wyda dalsze ogłoszenie w sprawie potencjalnej oferty.

Każda oferta podlega zatwierdzeniu przez akcjonariuszy William Hill, chociaż rada dyrektorów bukmachera wskazała, że ​​proponowane warunki oferty oznaczają, że można zalecić jej przyjęcie.

Przejęcia serwisu wymagałaby również najprostszych zezwoleń na prowadzenie działalności przez organy antymonopolowe i regulacyjne, ale Caesars twierdzi, że spodziewa się uzyskać tę zgodę i zakończyć transakcję w drugiej połowie 2021 roku.

„Możliwość połączenia naszych kasyn naziemnych, zakładów sportowych i gier online w USA to naprawdę ekscytująca perspektywa” – powiedział dyrektor generalny Caesars, Tom Reeg. „Doświadczenie William Hill w zakresie zakładów sportowych uzupełni obecną ofertę Caesars, umożliwiając połączonej grupie lepszą obsługę naszych klientów na szybko rozwijającym się rynku zakładów sportowych w USA i na rynku online.

„Z niecierpliwością czekamy na współpracę z William Hill, aby wesprzeć przyszły rozwój w USA, zapewniając naszym klientom doskonałe i wszechstronne doświadczenie we wszystkich obszarach gier, zakładów sportowych i rozrywki”.

Szczegóły oferty pojawiają się po tym, jak w zeszłym tygodniu ujawniono, że zarówno Caesars, jak i gigant inwestycji alternatywnych Apollo Global Management przedstawili oddzielne propozycje gotówkowe na przejęcie biznesu. Bukmacher wyjaśnił, że po otrzymaniu wstępnej pisemnej oferty od Apollo 27 sierpnia, otrzymał kolejną ofertę od firmy, podczas gdy Caesars złożył własną propozycję. Caesars odniósł się do tego w oświadczeniu dotyczącym własnej oferty, mówiąc, że gdyby Apollo przejął William Hill, Caesars byłby wówczas uprawniony do wypowiedzenia praw związanych ze wspólnym przedsięwzięciem, które prowadzi z William Hill w USA. Dzięki spółce joint venture William Hill prowadzi internetowe zakłady sportowe poprzez dostęp do obszarów rynku firmy Caesars w każdym stanie oraz punkty zakładów sportowych w lokalach należących do Caesars, a także innych operatorów kasyn w USA.

Jeśli chodzi o sposób sfinansowania przejęcia przez Caesars, operator zapowiedział, że dziś (28 września) planuje pozyskać kapitał własny, a środki z tego tytułu zostaną przeznaczone na zakup.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *