Bwin ukarany w Holandii

Należąca do GVC spółka została ukarana grzywną w wysokości 350 000 euro przez holenderski organ ds. Hazardu (KSA) za oferowanie gier bez licencji.

Badanie przeprowadzone przez KSA wykazało, że od 3 sierpnia 2018 r. do 16 stycznia 2019 r. Bwin oferował holenderskim konsumentom gry hazardowe online.

KSA zacytowała użycie metody płatności iDEAL na stronie Bwin, co definiuje jako holenderską metodę płatności. Strona była również dostępna dla holenderskich adresów IP.

Rzecznik GVC potwierdził, że firma zapłaci grzywnę, ale powiedział, że może odwołać się od grzywny w późniejszym terminie, ponieważ nie zgodził się na użycie iDEAL jako markera kierowanego do holenderskich graczy.

GVC potwierdziło również, że nie używa już iDEAL jako metody płatności na żadnej ze swoich stron i powiedział, że strona bwin.com nie jest aktywnie sprzedawana graczom holenderskim.

Operator powiedział, że jest teraz „całkowicie zgodny” z wytycznymi regulacyjnymi określonymi przez KSA.

„W pełni oczekujemy, że odniesiemy sukces w naszej aplikacji na jedną z nowych licencji na zakłady sportowe i gry online, które mają zostać wydane w 2021 r.” dodał rzecznik GVC.

Grzywna może opóźnić uzyskanie przez operatora licencji holenderskiej, przy czym organ regulacyjny potwierdził ostatnio, że przedsiębiorstwom nie będzie można ubiegać się o licencję holenderską przez dwa lata po aktywnym ukierunkowaniu na rynek holenderski.

Sugeruje to, że GVC może być zmuszony czekać do złożenia wniosku do stycznia 2021 r., a nie do 1 lipca 2020 r., kiedy inni operatorzy będą mogli złożyć wniosek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *