Bulls – Blazers, 26/11, godz: 02:00, hala: United Center

Portland Trail Blazers udają się w poniedziałek do Chicago na pojedynek z bykami. Spotkanie to powinno być wybornym widowiskiem pomiędzy ekipami z Konferencji Wschodniej i Konferencji Zachodniej.

W ostatnim meczu Portland zostali pokonani przez Cleveland Cavaliers 110-104. Najwartościowszym zawodnikiem wśród pokonanych był Damian Lillard, który zdobył 23 punkty, zanotował 8 zbiórek (3 ofensywne) i 8 asyst, spędzając łącznie na parkiecie 37 minut. Obrońca Blazers jednak miał bardzo słabą skuteczność z gry w tym starciu (7/20), natomiast niemal perfekcyjnie spisywał się na linii rzutów wolnych 5/6. Lillard jest także liderem Blazers pod względem zdobywanych punktów i asyst w sezonie – odpowiednio 28.3 i 7.2. Portland odnotowało w tym sezonie 5 zwycięstw i 12 porażek.

Koszykarze Bulls mają podobny bilans zwycięstw, 6-11, a ostatni mecz zakończył się dla nich wygraną 116-115 nad Charlotte Hornets. W tej wygranej bardzo duży udział miał Zach LaVine, który zdobył aż 49 punktów, trafiając 17 z 28 rzutów z gry. Na tablicach wspierał go Wendell Carter Jr z 11 zbiórkami, a Tomas Satoransky w 28 minut zaliczył 8 asyst.

Ponieważ ekipa Portland notuje serię czterech porażek z rzędu, a drużyna Chicago jest dość skuteczna na własnym terenie, to właśnie ekipę byków wiedzę w roli zwycięzców tego starcia.