Bukmacherzy znikną z koszulek angielskich klubów?

Brytyjska Partia Pracy zapowiedziała, że w przypadku dojścia do władzy wprowadzi zakaz reklamowania firm hazardowych na koszulkach klubów sportowych, w tym zespołów Premier League i Championship.

Jak podaje stacja BBC, Tom Watson z Partii Pracy stwierdził, że futbol powinien odegrać swoją rolę w walce z ukrytą epidemią hazardu w Wielkiej Brytanii. W tym sezonie dziewięć klubów z angielskiej Premier League gra na koszulkach z logiem firmy zajmującej się hazardem lub bukmacherką. W najwyższej szkockiej klasie rozgrywkowej podmioty z tej branży na trykotach reklamują trzy zespoły.

„Sponsoring koszulkowy jest dowodem na to, że kluby sportowe nie traktują zbyt poważnie potencjalnego problemu uzależnień wśród ich fanów. Marki hazardowe prezentowane są na oczach kibiców w każdym wieku, nie tylko podczas meczów, ale również podczas transmisji telewizyjnych w stacji BBC i innych kanałach komercyjnych.” – twierdzi Watson.

Aktualne przepisy brytyjskiego stowarzyszenia piłkarskiego zakazują sponsorom powiązanym z hazardem pojawiania się na koszulkach klubów U-18. Partia Pracy zamierza rozszerzyć te restrykcje.

Warto przypomnieć, że angielska federacja piłkarska postanowiła od końca sezonu 16/17 zawiesić współpracę z podmiotami z branży bukmacherskiej. Decyzja ta była związana z rosnącą liczba przypadków piłkarzy, którzy wpadali na obstawianiu meczów u bukmachera. Najgłośniejszym z nich była sprawa Joey’a Bartona, który na przestrzeni 4 miesięcy obstawił ponad 1200 zdarzeń łamiąc podstawowe zasady regulaminowe rozgrywek.

Źródło: iGamingBusiness

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *